YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Yapıldı

 İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI başkanlığında 23.05.2018 tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim müdür yardımcıları ve Merkez ilçe şube müdürlerinin katılımıyla İlimiz geneli eğitimi değerlendirme toplantısı Merkez Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıda gündem maddelerinden; Müdürlüğümüz birim amirlerinin sunumları ve paylaşımları, bir önceki toplantıda alınan kararlarla ilgili çalışmaların değerlendirilmesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince son bir ay içerisinde yapılan çalışmaların sunumları, yurdum evim projesi ,meslek liseleri buluşuyor projesi ,meslek liseleri alan taraması ,beyaz bayrak ,beslenme dostu okul iş ve işlemleri ,DYK ,liselere geçiş sınavı ,okul tanıtım çalışmaları ,atama yer değiştirme süreci, pansiyonların yeni eğitim-öğretim yılına hazırlanması ,inşaat yapı ve onarım durumları, okul kantinleri ve mevzuata göre işletilmesi konuları görüşülerek gerekli istişareler yapılıp kararlar alındı.

Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI ,ilçe milli eğitim müdürlerimizden öğrencilerimizin kaldığı pansiyonları sürekli ziyaret etmelerini ve öğrencilerimizin kendilerini ev ortamında hissetmeleri gerektiğinin önemine vurgu yaptı. Ayrıca öğrencilerimizin pansiyonlarda kendi yeteneklerini keşfetmelerini sağlayacak müzik ,spor ve kültürel çalışma atölyelerini kurulması gerektiğini dile getirdi.

2-3 haziranda yapılacak olan liselere geçiş ve bursluluk sınavıyla alakalı öğrencilerimizin il genelinde sükunet içeresinde bir sınav süreci yasayabilmeleri ve sınav olan okul çevresinde gürültüye mahal verilmemesi için gerekli önlemlerin alınmasını dile getirdi. Yaz kursları açılması ,okulların yaz döneminde onarımlarının yapılması ,sınavlara girecek öğrencilere etüt programı uygulanması ,4 yıllık eylem planının her ilçede hazırlanması ve uygulanması konularına değinerek gerekli önlemlerin alınmasını dile getirdi.  İlimiz eğitimine katkı sağlayan ve destek veren herkese teşekkür edip iyi dilek ve temennilerle toplantıyı sonlandırdı.

23-05-2018

23-05-2018

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.