YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Akdağmadeni Eğitimcileriyle Eğitimi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Akdağmadeni Eğitimcileriyle Eğitimi Değerlendirme Toplantısı  Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI başkanlığında 28.12.2017 tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin katılımıyla İlimiz eğitimini değerlendirme toplantısı Akdağmadeni ilçemizde yapıldı.

Toplantıda gündem maddelerinden, Müdürlüğümüz birim amirlerinin sunumları ve paylaşımları, bir önceki toplantıda alınan kararlarla ilgili çalışmaların değerlendirilmesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince son bir ay içerisinde yapılan çalışmaların sunumlarının slayt eşliğinde anlatılması , taşımalı eğitim ile ilgili denetimlerin değerlendirilmesi, protokol kuralları ve kurumsal iletişimin önemi, öğrenci koçluğu uygulaması ve yapılan çalışmalar, rehberlik çalışmaları , değerler eğitimi, Okulların sorun analizlerinin tespiti, öğrencilerin yeteneklerinin tespiti, her Öğrencinin yeteneği doğrultusunda bir sosyal etkinliğe dahil edilmesi, Rehberlik servislerinin yaptığı çalışmalar, ödenekler ve kullanımı konuları görüşülerek gerekli istişareler yapılıp kararlar alındı.

Gündem maddelerinin yansıra yapılan toplantıda, İlimizde geçen 4 yılın sınav analizlerinin incelenmesi , veli tespitlerinin yoğunlaştırılması ,kitap okuma alışkanlığı kazandırılması için  toptan bir anlayışın benimsenerek daha fazla gayret sarfedilmesi ,sosyal ve kültürel etkinliklere ağırlık verilmesi ,öğrenci koçluğu sisteminin maksadına uygun bir şekilde yapılması ,ders bitimi ve ara değerlendirmelerde ölçme-değerlendirmenin bilimsel olarak yapılması ,öğrenci rehberliğine gerekli önemin verilerek tanılama ve sorun çözme süreçlerinin ivedilikle yapılması kararlaştırılmıştır.

İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle yapılan toplantının ardından Akdağmadeni ilçemizin yönetici ve öğretmenleriyle birlikte Belediye Kültür Merkezinde Eğitimi Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Burada yapılan toplantıda İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI tarafından ,Eğitimin anlamı ve muhtevası ,fıtrat eğitimi ,bilgilerin içselleştirilmesi ve davranışa dönüştürülmesi ,kök değerlerimizin öğretilmesi ,eğitimin yapı ,hedef ,süreç ve işlev boyutlarının yönetilmesi ,etkili okul ve verimlilik ,velilerin talepleri ve eğitilmeleri ,öğrenci koçluğu ve uygulanması ,bilimsel ölçme- değerlendirme ve akademik başarının izlenmesi ,kurum kültürü ve kurum iklimi konuları üzerinde değerlendirmeler yapılarak kararlar alındı.

 

Son olarak Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI Kurum ikliminin ,Yozgat’ımıza Nisan ayında yağan yağmurdan sonra doğan güneş ve gök kuşağı hoşluğunda olması gerektiğini vurgulayarak , İlimiz eğitimine katkı sağlayan ve destek veren herkese teşekkür edip iyi dilek ve temennilerle toplantıyı sonlandırdı.

Akdağmadeni Belediye Belediye Başkanı Sayın Suphi DAŞTAN´ı makamında ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürmüz Yusuf YAZICI , Akdağmadeni eğitimiyle ilgili istişarelerde bulunup eğitime verdiği katkılardan dolayı kendisine teşekkür etti.

29-12-201729-12-201729-12-201729-12-201729-12-201729-12-201729-12-201729-12-201729-12-2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29-12-201729-12-2017

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.