YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz 72 eTwinning Kalite Etiketi Kazandı

İlimiz 72 eTwinning Kalite Etiketi Kazandı

ilimiz eğitimcilerinin eTwinning alanında ede ettikleri başarı bizleri gururlandırdı.

Milli Eğitim Bakanlığımız YEĞİTEK Genel Müdürlüğü tarafından koordine edilen eTwinning projelerine ilimizdeki okullar ve öğretmenlerimizin başvuruları gün geçtikçe artıyor.

Mesleğinde fark oluşturan öğretmenlerimizin birden fazla projeyle aktif olarak yer aldığı eTwinning 2020 değerlendirmesinde; 28 Ulusal, 16 Avrupa projesinde 18 öğretmenimiz 50 Ulusal Kalite Etiketi, 12 öğretmenimiz 20 Avrupa Kalite Etiketi ödülüne layık görülerek ilimize 72 Kalite Etiketi kazandırıldı.

eTwinning; eğitim öğretim sürecindeki tüm katılımcıların birbirleriyle iletişim kurması, işbirliği yapması, projeler geliştirmesi, öğrenme ve öğretme sürecini farklı ülkelerdeki arkadaşlarıyla paylaşması için ortam sunan bir platformdur. eTwinning, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin kullanımı vasıtasıyla gerekli destek, araçlar ve hizmetleri sağlayarak okulların herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını kolaylaştırarak, okullar arasında hem ulusal hem de uluslararası işbirliğini teşvik etmektedir.

eTwinning projelerine dahil olan öğretmenlerimiz, proje tabanlı öğrenme modelini uygulayarak öğrencinin aktif katılımını teşvik eden, üst düzey bilişsel aktiviteleri destekleyen, çok çeşitli araç ve kaynak kullanımını gerektiren, akademik sosyal ve hayat becerilerini birlikte ele alan ve teknoloji kullanımını vurgulayan bir eğitim ve öğretim ortamı oluşturmaktadır.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı "Bu süreçte öğrencilerimizin gelişimlerine katkı sağlayan, emek veren, kendine, öğrencilerine, okuluna ve meslektaşlarına değer katan, ulusal ve uluslararası platformlarda şehrimizi temsil etmiş olan etiket alan-almayan tüm eTwinning Yozgat ekibini, okul yöneticilerini ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devam etmesini diliyorum." dedi.

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.