YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZ MERKEZİNDE 15.02.2021 TARİHİNDE YÜZ YÜZE EĞİTİME GEÇİLECEK OKULLARIMIZ VE İL HIFZISSIHHA KURUL KARARI ( YÜZ YÜZE EĞİTİM UYGULAMALARI )

İLİMİZ MERKEZİNDE 15.02.2021 TARİHİNDE YÜZ YÜZE EĞİTİME GEÇİLECEK OKULLARIMIZ VE İL HIFZISSIHHA KURUL KARARI ( YÜZ YÜZE EĞİTİM UYGULAMALARI )

T.C. YOZGAT VALİLİĞİ

L HIFZISSIHHA KURUL TOPLANTISI KARAR TARİHİ :11.02.2021

KARAR NO : 03

KARAR KONUSU :Yüz Yüze Eğitim Uygulamaları İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu

 11.02.2021 tarihinde Yozgat Valisi Sayın Ziya POLAT başkanlığında il genelinde Koronavirüs (Covid-19) Salgını hakkında alınacak tedbirler kapsamında olağanüstü toplanmıştır. Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda yüz yüze örgün eğitime kademeli olarak başlanması kararlaştırılmış olup bu çerçevede Milli Eğitim Bakanlığınca örgün eğitim yapması uygun görülen eğitim kurumlarının öğrenci/öğretmen/çalışanlarının durumlarını eğitim kurumlarınca verilecek kurum adresi ile çalışma/ders programını ihtiva eden belge ile belgelendirmeleri şartıyla, güzergah ve ilgili saatlerle sınırlı olacak şekilde 30.11.2020 tarihli ve 20076 sayılı Genelge ile getirilen sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmasına ve bu kapsamında kalan eğitim kurumlarının öğrenci/öğretmen/çalışanlarından 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı kalanların 30.11.2020 tarihli ve 20077 sayılı Genelge ile getirilen şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanma kısıtlamasından muaf tutulmasına; 03.02.2021 tarih 2021/2 nolu Hıfzıssıhha kararı ile karar verilmişti. Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü'nün 05.02.2021 tarihli Yüz Yüze Eğitim Uygulamaları konulu yazılarında 15 Şubat 2021 tarihi itibariyle aşağıda belirtilen hususlarda yüz yüze eğitim faaliyetlerinin başlanması kararlaştırılmıştır.

· Birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda dersler haftada 5 (beş) gün yüz yüze olacak şekilde işlenecektir.

· Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmî ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün sınıf seviyeleri ile bu okulların bünyesindeki ana sınıflarında il/ilçe hıfzıssıhha kurullarının il/ilçe millî eğitim müdürlükleriyle iş birliği içinde alacağı kararlar doğrultusunda haftada 5 (beş) gün yüz yüze eğitim yapılacaktır.

· Tüm bağımsız resmî anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 (beş) gün ve günde 6 (altı) etkinlik saati olacak şekilde yüz yüze eğitim yapılacaktır. Bu kapsamda;

 1. İlimiz genelindeki köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okulların tüm kademeleri ile ilimiz genelinde resmi ve özel tüm anaokullarında 15 Şubat 2021 tarihinden itibaren tam gün olarak yüz yüze eğitime geçilmesine,

2. İlçe hıfzıssıhha kurullarının da bu doğrultuda alınmasına, 3. Yüzyüze eğitim faaliyetlerinde yürütülecek iş ve işlemlerin başta maske,fiziki mesafe ve temizlik kuralları olmak üzere Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı mevzuat hükümleri çerçevesinde yürütülmesine, Oy birliği ile karar verilmiştir.

EK:

 1. Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü'nün 05.02.2021 tarihli Yüz Yüze Eğitim Uygulamaları konulu Genelgesi

2. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 08.02.2021 tarihli yazısı

 

Aşağıda bulunan Köy Okullarımız ile İlimiz Merkezindeki bağımsız anaokullarımız (Özel Eğitim Anaokulları dahil) 15.02.2021 tarihinde yüz yüze eğitime başlayacaktır.

YOZGAT / MERKEZ / Çadırardıç İlkokulu-Ortaokulu

YOZGAT / MERKEZ / Hüseyin ve Saffet Coşkun İlkokulu-Ortaokulu

YOZGAT / MERKEZ / Esenli Bilal Şahin İlkokulu/İHO

YOZGAT / MERKEZ / Musabeyli Şehit Mustafa Uğur İlkokulu- Ortaokulu

YOZGAT / MERKEZ / Osman Paşa İlkokulu-Ortaokulu

YOZGAT / MERKEZ / Sarıfatma İlkokulu-Ortaokulu

YOZGAT / MERKEZ / Bişek Şehit Adem Kocadağ İlkokulu-Ortaokulu

YOZGAT / MERKEZ /Refika-Mustafa Kıymazaslan İlkokulu-Ortaokulu

 

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.