YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimize 28 Branşta 275 Öğretmen Kontenjanı Verildi

İlimize 28 Branşta 275 Öğretmen Kontenjanı Verildi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından İlimize   ihtiyaca binayen   daha önce ücretli öğretmenlik  yapanlar arasından alınan 5000 sözleşmeli öğretmen içersinden 28 branşta 275 ögretmen kontejanı verildi.  

  Öğretmenlerimizin eylül ayı içersinde atamaları gerçekleştirilecektir.

Sözleşmeli öğretmenlik için ilimize atanacak öğretmenlerimiz 4+2 yıl çalışacaktır. 5 bin sözleşmeli öğretmen ataması sonucu ilimize gelecek  öğretmenlerimiz, atandıkları 4 yıl süresince sözleşmeli olarak çalışacaktır. Her sene öğretmenlerle sözleşme yenilenecek olup; 4 yıl sonunda kadroya alınacaklardır. 2 yıl da kadrolu olarak çalışacak öğretmenler, atandıkları yerde toplamda 6 yıl çalıştıktan sonra faklı illere tayin isteyebilecekler. Bu kapsamda 6 yıl boyunca ilimizde görev yapacak olan öğretmenlerimiz, uzun vadede öğretmen ihtiyacını karşılamış olacaklar.

Yeni atanacak olan öğretmenlerimizin Ülkemize ,İlimize ve  eğitim camiasına hayırlı olmasını diler, destek olan devlet ricalimize ve destek olan herkese  teşekkür ederiz.


Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.