YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizin LGS (Liselere Geçiş Sınavı) Başarısı

İlimizin LGS (Liselere Geçiş Sınavı) Başarısı

Mili Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan LGS (Liselere Geçiş Sınavı) sonuçlarına göre bir önceki yıl derslerin net ortalamaları bazında 50. sırada olan İlimiz %40'lık  bir artışla bu yıl 19 sıra yükselerek 31. sıraya yükselmiş olup, İlimiz eğitim camiası ile geleceğimizin teminatı göz aydınlığı evlatlarımızın özverili çalışmalarının sonucunu göstermiştir.

Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde yüksek bir motivasyonla toplumun her katmanını yakından ilgilendiren eğitimdeki yeni vizyonla öğrencilerimize kendi yetenekleri doğrultusunda becerilerle donatılması ve geleceğe daha mutlu ve umutlu bakabilecekleri bir anlayış kazandırılması amaçlanmaktadır. Buradan hareketle en temel hedefimiz, milli ve manevi değerlere sahip, Ülkemizi her alanda kalkındıracak genç nesiller yetiştirmektir. Bu kapsamda elde ettiğimiz başarıyı İlimizin fedakar eğitim camiası ile birlikte her geçen yıl artırılması hedeflenmiştir.

Hiç bir zaman desteklerini bizlerden esirgemeyen devlet ricalimize, Müdürlüğümüzde görev yapan Müdür Yardımcılarımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize ,İl ve ilçede görev yapan Şube Müdürlerimize,yıl boyunca büyük bir fedakârlıkla çalışan okul yöneticilerimize ,eğitime gönül vermiş, öğrencilerimizin yüreklerine dokunan  öğretmen arkadaşlarımıza, varlığıyla zaten değerli olan öğrencilerimize ,velilerimize ,özveriyle çalışan memur ve yardımcı hizmetli arkadaşlarımıza  eğitime sundukları katkıdan dolayı teşekkür ediyor, LGS başarısından dolayı Yozgat  halkını ve eğitim camiamızı tebrik ediyoruz.

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.