YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlk Zil Çaldı

İlk Zil Çaldı


Yozgat’ta yeni eğitim öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası nedeniyle tören düzenlendi.

        Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tekin tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

    Milli Eğitim Vakfı İlkokulu’nda devam eden törende Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, temsili olarak ilk ders zilini çaldı ve 1. sınıf öğrencilerine kitaplarını dağıttı.

Vali yardımcısı Adem YILMAZ eşliğinde İlköğretim Haftası törenine katılan il Milli Eğitim Müdürü Mehmet TEKİN ‘’Sevgili öğrenciler hepinize yeni eğitim öğretim yılı hayırlı uğurlu olsun .Sizden bir ricam var hepinizin en az haftada bir tane kitap okumasını istiyorum. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz ve bizler için çok önemlisiniz. Hepinizin gözlerinden öper eğitim hayatınızda başarılar dilerim.’’dedi. İlk derste 15 Temmuz Milli İrade Destanı konulu ders işlendi. Vali Yardımcısı Yılmaz, bugün karşılarında gördüğü öğrencilerin gözlerinin alev gibi olduğunu ve heyecanlarına ortak olduklarını belirtti.Önlerinde çok parlak bir dönem olduğunu öğrencilerin gözlerinden gördüğünü ifade eden Yılmaz, şunları söyledi:

 

        "Onların ne kadar heyecanlı olduklarını, geleceğe nasıl baktıklarını eğitime nasıl heyecanla sarıldıklarını beraberce yaşadık. Bugün, Milli Eğitim Bakanlığımızın göndermiş olduğu, hükümetimizin göndermiş olduğu kitapları beraberce dağıttık.

Onlardaki bu heyecanı görmek bizleri de heyecanlandırdı. Biz yöneticilere, öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize düşen ayrı ayrı görevler var.

Bizlere düşen kamu adına yapılabilecek en iyi katkıyı yapmak, öğretmenler adına öğrencilerimize rehber olup onların önünü açabilmek, velilerimiz adına okul dışında öğrencilerimiz için neler yapılabilir, aile olarak ne katkıda bulunulabilir onlarla birlik beraberlik içerisinde eğitimin başarılı bir şekilde geçmesini sağlamak olmalıdır."Öğrencilerin dışarıdaki tehlikelere karşı uyanık olmalarını isteyen Yılmaz, " Onların sadece eğitimlerini en iyi şekilde almalarını bu yolda hedefe doğru gayret sarf etmelerini istiyoruz.

Yeni eğitim-öğretim yılı tüm ülkemize hayırlı olsun" diye konuştu.

18-09-201718-09-201718-09-201718-09-201718-09-2017

 

 

 

18-09-2017

18-09-2017

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.