YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sisteminde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Bir İlke İmza Attı

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sisteminde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Bir İlke İmza Attı

TS-EN 9001 ve ISO 45001  Kalite yönetim sistemi, etkili bir kalite sistemini ifade eden, uluslararası standartlar teşkilatı ISO tarafından üretilmiş olan, kuruluşların kalite yönetim sistemini şartlarını ve yapısını anlatan temel revizyon kalite standartıdır.

Bu standartın temel amacı ve kazanımı, kurumlarda disiplinli bir yapı kurarak tecrübe edilmeden, deneme-yanılma metodları uygulamadan kurumsal bir kalite yönetim yapısına kavuşmak bu sayede okullarımızda kurumlarımızda eğitim gören geleceğimizin teminatı gençlerimizin sağlıklı bir ortamda eğitimlerini görmelerini ve çalışanlarımızın daha sağlıklı bir ortamda çalışmalarını sağlayabilmektedir.

Bu kapsamda Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak İş Sağlığı ve Güvenliği Politikamız gereğince İSG Birimi koordinasyonunda yapılan özverili çalışmalar sonucunda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sakarya İlkokulu, Kadışehri Şehit Bünyamin Duymaz İmam Hatip Ortaokulu ve Şehit Mustafa Aslan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi TS ISO 45001:2018 ? TE-EN 9001 belgelerini almışlardır.

Ülkemizde bu belgeyi alan İlk İl Milli Eğitim Müdürlüğü olmanın yansıra ilimiz genelinde 22 okul TS ISO 45001:2018 ? TE-EN 9001 belgelerine sahip olmuştur.

Bu başarıda emeği geçen Okul/Kurum yönetici ve çalışanlarına İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak teşekkür eder, başarılı çalışmalarınızın devamını dileriz.

14-11-2022

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.