YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kadışehri ve Çekerek Okul Müdürlerimizle Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Kadışehri ve Çekerek Okul Müdürlerimizle Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Çalışmaları yerinde incelemek ve değerlendirmek üzere İl Milli Müdürümüz Yusuf Yazıcı 15.03.2022 tarihinde Kadışehri (10:00) ve Çekerek (14:00)  ilçelerimizi İlçe Milli Eğitim Müdürleri Nuri Aksoy ve Zeki Akkan eşliğinde ziyaret ederek, okul müdürlerimizle toplantı gerçekleştirdi.

Toplantı öncesi Kadışehri Kaymakamı Sayın Yunus Polat ve Çekerek Kaymakamı Sayın Hayrettin Buğra Güzel'i makamında ziyaret eden Müdürümüz ilçelerimiz eğitimiyle ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz tarafından İlçelerimizde yürütülen eğitim öğretim faaliyetleriyle ilgili bilgilendirme yapıldı.  Mesleki eğitim çalışmaları, 10.000 Okul projesi ve okullaşma oranları, okuma yazma kursları  ile  Kitaplara Göz Değsin Projesi konularında yapılan çalışmalar değerlendirildi.

Gündem maddelerinden, sosyal medya etiği ,rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri, LGS ve YKS'ye hazırlık çalışmaları, randevu sistemi ile öğrenci görüşmeleri ve yapılan eğitimler, velilere yönelik verilen eğitimler, öğrencilerin kazanım süreçlerinin incelenmesi ve öğrenme stillerinin belirlenmesiyle ilgili çalışmalar hakkında görüşerek, fikir alışverişinde bulundu.

Valiliğimiz himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde yürütülen ve "Başarı Yozgat'tan Eser" sloganımızdan hareketle; oluşturulan ESER Projemizin alt projeleri hakkında yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan Yazıcı, her geçen gün projemize katılımların ve ilginin arttığını dile getirerek yapılan çalışmalarla bu sayının daha da artacağını vurgulayıp, öğretmen, öğrenci ve velilerimiz üzerinde olumlu değişimlerin gözlemlendiğini vurguladı.

Kendini geliştirmek ve sosyalleşmek isteyen her yaştan bireyin ESER Projemizde, ilgileneceği bir alt projenin bulunduğunu söylen Müdürümüz gereken tanıtımın yapılmasının önem arz ettiğini vurguladı.

Motivasyonun eğitim kalitesi üzerinde doğrudan etkili olduğunu vurgulayan Yazıcı, okul müdürlerimize öğretmen ve öğrencilerimizin motivasyonlarının yüksek tutulması için okullarımız ve pansiyonlarımızda mümkün olduğunca  sosyal, kültürel  ve sportif etkinliklerin yapılması gerektiğini aynı zamanda düzenlenen etkinlerle öğrencilerimizde yardımlaşma bilinci oluşturulmasının önemini vurguladı.

Her öğrencimizin mutlaka bir sosyal ve sportif etkinlikle uğraşmasının kendini keşfetmesine yardımcı olacağını dile getiren Yazıcı, ''Öğrencilerimiz okullarında kendilerini ne kadar mutlu hissederlerse bir o kadar başarı seviyeleri artar ''dedi.

Okul Müdürlerimizin her birini dinleyen Yazıcı, okulda yürütülen faaliyetler, karşılaşılan zorluklar ve çözüm önerileri hakkında görüşerek fikir alışverişinde bulunarak toplantıya katılan herkese teşekkür etti.

16-03-202216-03-202216-03-202216-03-202216-03-202216-03-202216-03-202216-03-2022

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.