YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Liseler Arası Ödüllü Tiyatro Festivali Başladı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Belediye işbirliğinde gerçekleştirilen ,1.si düzenlenen Yozgat Liseler arası ödüllü tiyatro festivali Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Serpil Akdağ Anadolu lisesinin tiyatro gösterimi ile başladı .
Liseler Arası Ödüllü Tiyatro Festivali Başladı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Belediye işbirliğinde gerçekleştirilen ,1.si düzenlenen Yozgat Liseler arası ödüllü tiyatro festivali Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Serpil Akdağ Anadolu lisesinin tiyatro gösterimi ile başladı.

23-03-2016

Düzenlenen Festivale Yozgat Merkezde bulunan 12 Lisemiz Katılım göstermiştir.

Dünya Tiyatrolara Haftası münasebetiyle böyle bir etkinlik gerçekleştirilmiş olup bu etkinliğin her yıl düzenlenerek geleneksel hale gelmesi planlanıyor.

23-03-2016

Bir hafta boyunca okulların gösterilerini sergileyeceği etkinlikte komisyon tarafından oluşturulan jüri puanları sonucu 1. , 2.  Ve 3. Olan okullarımıza düzenlenen töreni ile ödülleri takdim edilecektir.

Düzenlenen etkinlik hakkında İl Milli Eğitim Müdürümüz Saim KUŞ ‘’ öğrencilerin yoğun geçen sınav temposundan biraz olsun uzak kalmaları ve tiyatro gibi zengin bir kültürleşme etkinliğiyle uğraşmalarının onların kişisel gelişimi için etkili olacağını düşündük. Bu nedenle Yozgat Belediyesiyle de işbirliği içinde olup böyle bir etkinlik  planladık.

23-03-2016

İnternetin gençlerimizin bir çok vaktini aldığı bir dönemde tabiki tiyatronun kişiye sağladığı yararlar saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Örneğin ;Daуanışmaуı öğretir Düşünceуi eуleme ѕokmα уeteneğini geliştirerek topluluk içinde güzel konuşmαуı öğretir ve toplum уαşαmı için gerekli olαn ѕorumluluk duуguѕunu geliştirmek gibi yararları vardır.

23-03-2016

Ben şimdiden bu güzel gençlerimizi böylesine güzel ve yararlı olan bir etkinlikle uğraş gösterdikleri için tebrik ediyorum’’ dedi.

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.