YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkez Eğitim Yuvalarımızın Çehresi Değişiyor

Merkez Eğitim Yuvalarımızın Çehresi Değişiyor

Öğrenci denildiğinde ilk akla gelen şey geleceğimizdir.

Geleceğimizi kurtarmak öğrencilerimizi eğitmekle mümkündür.

Eğitim insanın dünya ve kendi varlığı hakkında daha fazla farkındalık oluşturma faaliyetidir. Eğitim gören bir kimse sadece Matematik, Fen, Sosyal Bilimler, ahlâkî eğitim vs. gibi alanlarda belli konuları öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda elde ettiği bu bilgileri günlük hayatta nasıl kullanabileceğini de öğrenir.
Eğitimin amacını öğrencilerimizin okulda aldığı eğitimi hayatına yansıtıp insanlığa nasıl faydalı olabileceğini de öğretip bireyi geliştirmektedir.

 Örneğin iyi bir cerrah olup profesyonel operasyonlar yapmak ne kadar önemliyse o cerrahın çok iyi bir insan olmasının da bir o kadar önemli olduğu kavratılır.

Bunun gerçekleşmesi için de eğitim ve öğretimin beraber yürümesi gerekir.

Öğrencilerimizin öğrendiklerini  hayatına nasıl yansıtmaları gerektiğinin bilincinin de kazandırılması  gerekir.

İyi insanlar yetiştirmek için eğitimin kalitesi ne kadar önemliyse eğitim yapılan mekanlarda o kadar önemlidir.

Biz Yozgat’ta Valiliğimizin himayesi ve direktifleri doğrultusunda Yozgat’ın kanayan yarası haline gelmiş bir çok eğitim yuvasına el atıp o okulları öğrencilerimize yakışır hale getirip geleceği emanet ettiğimiz çocuklarımızın daha iyi binalarda eğitim öğretim faaliyetlerini yürütmesini sağlayacağız.

Bunun içinde Sayın Valimizin ateşlediği kıvılcımla çok eski ve yetersiz olan anaokul ,ilk-ortaokul ve lise seviyesindeki bazı okullarımızı yıkıp yerlerine çocuklarımızın daha ortamlarda eğitim-öğretim göreceği aynı zamanda ilimizin görüntüsünü de değiştirecek okullar yapmak için ilk adımımızı atmış bulunmaktayız.

Projelerimizin detayları en yakın zamanda kamuoyuyla paylaşılacaktır.

 

Çalışmalarımızın en kısa zamanda sonuca ulaşıp ilimize hayırlar getirmesini diliyorum.

18-07-201718-07-201718-07-201718-07-201718-07-201718-07-201718-07-2017

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.