YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Liselerimiz Hayata Dokunuyor

Meslek Liselerimiz Hayata Dokunuyor

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek, okulun bölümlerinde incelemelerde bulunup okulda öğrenim gören öğrencilerimizin alanları hakkında  bilgi aldı.

Öğretmenlerle bir araya gelen YAZICI, Akademik başarının artırılması için okulun hedeflerinin belirlenmesi ,öğrencilerin katılabileceği sosyal etkinliklere ağırlık verilmesi gerektiğini dile getirerek  ,öğrencilerimiz için her kazanımın elde edilmesi ,elde edilemeyen kazanımlarla ilgili de gereken süreçlerin başlatılması ve kurslarda telafi edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Öğrencilerin bireysel farklılıklarının göz önünde bulundurulmasını, yeteneklerinin keşfedilmesini, öğrenme stillerinin belirlenmesini ve onlara etkin bir rehberlik yapılmasını isteyip edinilen bilgilerin İçselleştirilerek davranışa dönüşmesinin önemini ve gereğini vurguladı.

Öğretmenlerimizle fikir alış verişinin ardından sınıfta öğrencilerimizi ziyaret etti.

Öğrencilerle bir araya gelen Müdürümüz Meslek Liselerimizin önemine değinerek, Kalkınmış ve refah düzeyini yakalamış bir Türkiye'nin geleceği, eğitimden ve bilgiyle donanmış siz genç nesillerin yetiştirilmesinden geçer. Bunda da mesleki eğitimin payı oldukça büyüktür. Öğrencilerimizin mesleki liselerinde öğrenim görmesi ve bu alanlara ilginin artması demek yetiştirilecek nitelikli işgücünün ekonomiye kazandırılması demektir.

Sağlık Meslek Liselerinde öğrenim gören siz değerli gençlerimizin aslında insanların sahip oldukları en değerli varlıklardan birisi olan sağlık konusunda insanlığa hizmet ediyor olduğunuzu asla unutmamız gerekir. Öncelikle sağlık meslek lisesinin kazandırdığı meslek diploması ile sizler meslek erbabı olarak mezun olup sahip olduğunuz yetkinlikle sağlık sektöründe çalışma hayatına başlıyorsunuz. Sağlık sektörü, yeterlilik sahibi insan kaynağına en fazla ihtiyaç duyulan alanlardan biridir. Bu alanda çalışan biri, ülkenin her yerinde iş bulma çalışma şansına sahiptir; en küçük yerleşim birimlerinde dahi sağlık çalışanlarına olan ihtiyaç hiç bitmemektedir. ''dedi.

Öğrencilerimizin istek ve taleplerini alan Müdürümüz, okulumuzda yapılan çalışmalardan dolayı yönetici ve öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek ziyaretini sonlandırdı.

21-12-201821-12-201821-12-201821-12-201821-12-201821-12-2018

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.