YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitim Merkezi AB Projesi Tamamlandı

Yozgat Mesleki Eğitim Merkezi koordinatörlüğünde hazırlanan “Teknolojinin Sanayiye Armağanı CNC Freze Tezgâhlarının Programlanması Ve Kullanımı” adlı Avrupa Birliği projesinin yurt dışı hareketlilik faaliyetine katılan
Mesleki Eğitim Merkezi AB Projesi Tamamlandı

Yozgat Mesleki Eğitim Merkezi koordinatörlüğünde hazırlanan “Teknolojinin Sanayiye Armağanı CNC Freze Tezgâhlarının Programlanması Ve Kullanımı” adlı Avrupa Birliği projesinin yurt dışı hareketlilik faaliyetine katılan 35 öğrenci ile 7 öğretmen yurda döndüler. Yozgat Mesleki Eğitim Merkezinin dışında ortaklıkta yer alan Sorgun Mesleki Eğitim Merkezi, ANKARA-Çubuk Mesleki Eğitim Merkezi, ŞANLIURFA-Birecik Mesleki Eğitim Merkezi ve ŞANLIURFA-Viranşehir Mesleki Eğitim Merkezi’nden projeye dahil olan öğrenci ve öğretmenler 14 Aralık 2014 – 03 Ocak 2015 tarihleri arasında 21 gün süren proje Almanya’nın Düsseldorf şehrinde gerçekleştirildi. Proje faaliyetleri kapsamında katılımcılar CNC tezgahlarının programlanması ve kullanılması ile ilgili eğitim ve staj faaliyetine katıldılar. Makine ve metal teknolojileri alanlarında eğitimlerine devam etmekte olan öğrenciler eğitim ve staj faaliyetinin yanı sıra; Ford otomobil üretim fabrikasına, iş ve işçi bulma kurumuna, meslek lisesine, mesleki eğitim merkezine, sanayi ve ticaret odasına ve sektörde faaliyet gösteren işletmelere teknik geziler düzenlendi. Katılımcılarımız ayrıca Hollanda-Amsterdam ve Belçika-Brüksel gibi şehirlere düzenlenen kültürel gezilere katıldılar.

Proje kapsamında Ülkemizin farklı bölgelerinde ve farklı şehirlerinde faaliyet gösteren 5 okulun katıldığı hareketlilik faaliyeti sonucunda mesleki eğitimlerini, Avrupa düzeyinde yapılan uygulamalarla karşılaştırma ve geliştirme imkanına sahip oldular. Katılımcılar kişisel ve sosyal alanda da önemli kazanımlar edindiler. Farklı kültürlerden gelen katılımcılarla 21 gün boyunca birlikte çalışabilme, ekip ruhuyla hareket edebilme, randevulara zamanında gitme, zaman yönetimi, özgüven duygusu, çalışma disiplini, farklı dillerde iletişim kurabilme ve Avrupa vatandaşlık bilinci geliştirme becerisi kazandılar. Proje kapsamında edindikleri mesleki bilgi ve becerilerin kayıt altına alınması amacıyla yurtdışı ortaklar tarafından verilen sertifikalar sayesinde katılımcılar iş hayatında rakiplerine karşı avantajlı olacaklardır.

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.