YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitime Mali Destek Projeleri İmzalandı

Mesleki Eğitime Mali Destek Projeleri İmzalandı

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve bağlı mesleki ve teknik eğitim kurumlarımız tarafından hazırlanarak Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN)  tarafından kabul edilen beş projenin imza töreni yapıldı.

            ORAN Kalkınma Ajansı "MESLEKİ EĞİTİM MALİ DESTEK PROGRAMI" kapsamında yapılan sözleşme ile birlikte; ilimiz genelinde hizmet veren imalat sanayi ve hizmet sektörünün ihtiyaç duyduğu alanlarda mesleki eğitimin geliştirilmesi ve çalışma hayatına daha yetkin mezunlar kazandırılması için kurum altyapılarının iyileştirilmesi ve eğitim kurumlarımızın altyapı (sınıf, laboratuvar, atölye, makine, teçhizat ve eğitim materyalleri) ve insan kaynağının geliştirilmesi ve çeşitli alanlarda yapılacak olan altyapı, istihdam ve imalat endeksli faaliyetler ile ulusal/uluslararası alanda özgüveni yüksek ve iş gücü piyasasında rekabet edebilecek bilgi, beceri ve tecrübeye sahip nitelikli ara eleman yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Ayrıca, ülkemizin sürdürülebilir ekonomik kalkınmasına ve bölgesel gelişmeye destek sağlanacaktır.

Proje çağrı takviminden itibaren üst düzey çaba göstererek, projelerin kabul edilmesine  katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz.

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.