YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri Öğrenci Koçluğu Yapıyor

Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri Öğrenci Koçluğu Yapıyor

Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI ,Milli Eğitim  Müdür Yardımcımız Fatih Erdoğan, Şube Müdürlerimiz ,Adem ÖZTÜRK ve Ayşe YAŞAR ,Mimar Sinan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimiz ile bir araya geldi.

Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kütüphanesinde bir grup öğrenciyle bir araya gelen Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI, öğrencilerimiz ile eğitim-öğretim ve hayata dair hasbihalde bulundu. Öğrencilerimize geçmişteki öğrencilik hayatının ve okul koşullarının zorluklarından bahseden YAZICI ,şimdi ise imkanların daha iyi olduğunu ,öğrencilerimizin eğitim ortamlarının modern ve daha rahat bir yapıya kavuştuğunu söyledi.

Öğrencilerimize ,Meslek Lisesinde okumanın avantajlarından bahseden YAZICI , Meslek liselerinin en önemli avantajlarından birisi 10. sınıftan itibaren mesleki eğitimlere başlamanız ve mezun olduğunuzda seçmiş olduğunuz (bölüm) meslek hakkında bilgi sahibi olarak üniversiteye devam etmenizdir.

Meslek Liselerimizde amaca yönelik olarak uygulamalı eğitim verilmesi önemlidir. Üstelik sadece mesleki eğitim uygulamalarıyla sınırlı kalınmaz. İş hayatı ve ahlakına dair de birçok bilgi sahibi olmakla birlikte, okullarınızda bir anlamda erken yaşta iş hayatına başlamış oluyorsunuz. Meslek liselerinde çalışma ve staj koşulları da avantajlı olarak değerlendirilebilir. Fabrikalarda ya da mesleğinizin uygulandığı alanlarda staj yaparak iş hayatı için önemli bir adım atma imkânınız oluyor.’’ dedi.

Öğrencilerimiz ile birebir ilgilenen Milli Eğitim Müdürümüz, kendilerini keşfetmelerinin öneminden bahsederek baskın olan özelliklerini anlatmalarını istedi. Aynı zamanda öğrencileri gruplara ayırarak baskın olan özelliklerine göre tiyatro ,çizim ,bilgisayar yazılımı ve metal işleme dallarında etkinlikler düzenleyip 2 ay sonrasında da bunu sergilemelerini isteyerek öğrencilerimizden söz aldı.

Öğrencilerimize nasıl bir eğitim sistemi istiyorsunuz? ,Bir gününüz Nasıl geçiyor? sorularını sorarak cevaplarını bir kağıda yazmalarını isteyen Milli Eğitim Müdürümüz kendisinin ve eşliğindeki idarecilerin , burada bulunan öğrencilerin koçu olduğunu, ,belirli aralıklarla ziyaret edeceklerini ve kendilerinin de en ufak bir problemle karşılaştıklarında odalarının kapısının herzaman açık olduğunu dile getirdi.

Kendisini can kulağıyla dinleyen öğrencilere ‘’Bizler ,sizlere çok güveniyor ve inanıyoruz .Hepinize  davetime katıldığınız için teşekkür ederim’’ dedi.

23-02-201823-02-201823-02-201823-02-201823-02-201823-02-2018

 

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.