YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar Lisesini Ziyaret Etti

Milli Eğitim Müdürümüz Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar Lisesini Ziyaret Etti

        İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf  YAZICI  okulumuz Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar Lisesini ziyaret ederek  öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Türk müziği ve  diğer sanat dallarında özgünlük ve çocuklarımıza milli kültürümüzün aktarılmasının önemi üzerine sohbet gerçekleştirdi.

           Ayrıca Türk müzik kültürünün zenginliğini ve mirasımızın gelecek nesillere aktarılması milli ve manevi değerlerimiz ışığında kültürel dokuyu bozmadan bir yol çizilmesi gerektiğini, okulda eğitim gören çocuklarımızın bu doğrultuda yetiştirildiği takdirde bir sonraki ve gelecek nesillere özgün bir aktarım sağlayacaklarını vurguladı.

Bütün bunların yanında bölgesel müzik kültürümüzden de bahseden il Milli Eğitim Müdürümüz ,aslında edebiyatta şiir nasıl yaşanan dönemi anlatıyorsa, müzik ve resmin de günümüze önemli derecede ışık tuttuğunu belirtti. İnsanlarla iletişim kurmada sanatın büyük payının olduğunu ve bir insanla sağlıklı iletişim kurarken ağzımızdan çıkacak her kelimeye dikkat ediliyorsa müzik ve resim gibi sanat dallarında da bu şekilde iletişim sağlanacağını belirtti. Görsel ve işitsel iletişim, dünyanın her yerinde kullanılan bir metot olup yapacağımız her sanatsal çalışmanın bir iletişim aracı olduğunu unutmamamız gerektiğini dile getiren YAZICI kültürel değerlerimizin ,en ince ayrıntısına kadar müzik, şiir ve resim dallarında da çocuklarımıza aktarılmasının yanında, milli değerlerimiz ile ilişkilendirerek bir bütün halinde eğitimini de vermemiz gerekir. Çünkü Anadolu müziği geleneksel yaşam kültürümüzün en zengin kaynaklarından olup ,bizim hüznümüz ,sevincimiz ,yiğitlerimiz ,sevgimiz sevdamız ve özümüzdür dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz ayrıca okulumuz atölyelerini gezerek çocuklarımızın çalışmalarını inceledi. Resim ve müzik öğretmenlerimizden bu çalışmalar hakkında bilgi alan Milli Eğitim Müdürümüz okulumuzun idareci, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ederek ziyaretini sonlandırdı.

14-02-201814-02-201814-02-201814-02-2018

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.