YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüzden Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesine Ziyaret

Milli Eğitim Müdürümüzden Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesine Ziyaret

Okullarımızda yürütülen eğitim –öğretim faaliyetleri ve  projelerin uygulanma süreçlerini yerinde incelemek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI, Milli İrade Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek yönetici ve öğretmenlerimizden bilgi aldı.

Okulumuz öğretmenleri ile toplantı yapan Milli Eğitim Müdürümüz, Velilerimizin eğitim sürecine dahil edilmesi,veli eğitim seminerlerine gerekli önemin verilmesi, öğrencilerimiz ile ilgili özel konuların velilerimizle  birebir görüşülerek çözüme kavuşturulmasını istedi.

Din öğretimi hususunda ‘’Din Psikolojisi ve Din Sosyolojisinin’’ göz önünde bulundurularak nottan önce ,ihtiyaç temelli bir metotla derslerin  işlenerek sevgiye dayalı bir dil geliştirilmesi konuları üzerinde hassasiyetle durulması gerektiğini belirtti.

Akademik başarının artırılması için okulun hedeflerinin belirlenmesi ,öğrencilerin katılabileceği sosyal etkinliklere ağırlık verilmesi gerektiğini dile getiren YAZICI ,öğrencilerimiz için her kazanımın elde edilmesi ,elde edilemeyen kazanımlarla ilgili de gereken süreçlerin başlatılması ve kurslarda telafi edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Peygamberimiz (S.A.V) ve İslam önderlerinin örnek hayatlarının, gençlerimize iyi öğretilmesi, aynı zamanda içselleştirilmesi  gerektiğini dile getiren Milli Eğitim Müdürümüz, yönetici ,öğretmen ve öğrencilerimiz ile görüş alış verişinde bulunup kendilerine teşekkür ederek ziyaretini sonlandırdı.

 09-03-201809-03-201809-03-201809-03-201809-03-2018

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.