YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Misafirlerimiz Baş Tacımızdır

Misafirlerimiz Baş Tacımızdır

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı depremden etkilenen öğrencilerimizin yoğun olarak kayıt yaptırdığı TOKİ Şehit Adem Cankurtaran İlk-Ortaokulunu ziyaret ederek, Okul Müdürü Nuri Yeşilay'dan bilgi aldı. Öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelerek yapılan ve yapılacak çalışmalarla ilgili bilgilendirmelerde bulunan Yazıcı, bu kapsamda İlimize gelen misafir öğrencilerimize Bakanlığımızca gönderilen ders kitapları, kaynak kitaplar, kırtasiye malzemeleri ve diğer ihtiyaçların temin edildiğini, öğrenci ve velilerimize psikososyal destek sağlamak üzere İlimiz geneli 14 ekibin kurulduğu ve 78 Rehber Öğretmenin görevlendirildiğini belirtti.

Oluşturulan ekibin ve rehber öğretmenlerimizin hem öğrenci hem de velilerimize psikososyal destek sağlamak üzere görev ifa ettiklerini belirten Yazıcı misafir öğrencilerimizin Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına kayıtlarının yapılarak özellikle sınava girecek öğrencilerin akademik gelişimlerine de destek sağlandığını ifade etti.

Bugün itibariyle 716 öğrencimizin okullarımıza nakil işlemlerinin yapıldığını belirten Yazıcı,  nakil yapılan ve gelecek olan öğrencilerimize velilerimize her türlü desteğin verildiğini ve bundan sonra da verileceğini belirterek tüm milletimize geçmiş olsun dileklerini iletti.

21-02-202321-02-202321-02-202321-02-2023

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.