YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müjde! Öğrencilerimiz Artık Buz Hokeyi ile Tanışıyor

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Bülent Akay,İl Milli Eğitim Müdürümüz Saim KUŞ’a ziyarette bulunarak buz hokeyi sporunun yurt sathına yayılması amacıyla hazırladıkları projenin ilk etabının Yozgat’tan başlanılarak, 5 ilde uygulanacağını, altyapıya yönelik yürütülecek çalışmalarla birlikte buz pateni pistinin de yatırım programına dahil edileceğini söyledi.
Müjde! Öğrencilerimiz Artık Buz Hokeyi ile Tanışıyor

Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Bülent Akay, Teknik Kurul Başkanı Cüneyt Kozanile birlikte geldiği Yozgat’ta İl Milli eğitim Müdürümüz Saim Kuş ile bir araya gelip, bir süre sohbet etti, ardından da okulların spor salonlarını birlikte gezdi. Tanıtıma yönelik çalışmalara Yozgat’tan başladıklarını belirten Akay, hazırladıkları altyapıya yönelik proje kapsamında daha önce Yozgat’ı ziyaret ettiklerini, bugün de projede yer alan 5 il arasında bulunan Yozgat’tan projenin uygulamasını başlattıklarını kaydetti.

 

Yozgat’ta da buz hokeyi pisti yapımının 2016 yılı yatırım programına alınabileceğine vurgu yapan          Akay, ErzurumAnkaraİstanbulKocaeliİzmir’de buz hokeyi pistlerinin bulunduğunu, Yozgat ile birlikte altyapıya yönelik çalışma başlattıklarıTekirdağBursaEskişehirTokat illerinde ise ilk etapta okullarda öğrencilere yönelik çalışmalar yapacaklarını ifade etti. Akay, illerimizde spor salonları uygun olan okullarımızda önce öğretmenlerimizi eğitip, onlarında öğrencilerini eğitmelerine yönelik gerekli desteğimizi vereceğiz. Yozgat gibi diğer illerimizde de buz hokeyi pisti bulunmuyor. O nedenle eğitim çalışmaları tekerlekli patentlerle çalışmalar yapılacak. Zaten, buz patenti ile tekerlekli patentler arasında fark yok. Her ikisiyle de hokey sporu yapılabiliyor” dedi.


         Milli Eğitim Müdürümüz Saim Kuş Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Bülent Akay’a Yozgat’a gösterdiği yakın ilgiden dolayı teşekkür ederek, “Okullarımızda diğer spor dallarının yanında buz hokeyinin olması çok memnuniyet vericidir. Bu konuda milli eğitim müdürlüğü olarak elimizden gelen desteği sağlayacağız gerekli çalışmaları okullarımızda ve spor salonlarımızda en kısa zamanda başlatacağız” diye konuştu.

       İl Milli Eğitim Müdürümüz Saim KUŞ ve Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Bülent Akay Yozgat’ta bulunan okulları gezerek  yaptıkları incelemeler sonucu buz hokeyi için uygun olan 6 pilot okul belirledi bu okullar ;

ATATÜRK ORTAOKULU

MİLLİ EĞİTİM VAKFI İLKOKULU

TOKİ İLKOKULU

MÜZEYYEN ÇOK DEĞERLİ İLKOKULU

MEKTEBİM KOLEJİ

ÇÖZÜM KOLEJİ

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Bülent Akay Yozgat’ta kendilerine ve buz hokeyi sporuna gösterilen ilgiden çok memnun kaldığını belirterek İl Milli Eğitim Müdürümüz Saim KUŞ’a ilk etapta bu sporun pilot okullarda başlayacağını daha sonra diğer okullarda da uygulanabileceğini dile getirdi ve en kısa zamanda çalışmaların başlayacağı müjdesini vererek ziyaretini sonlandırdı.

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.