YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Nasıl Bir Öğretmen Konferansı Verildi

Nasıl Bir Öğretmen Konferansı Verildi

Talim Terbiye Kurulu Üyesi Doç. Dr. Mustafa OTRAR tarafından Belediye Büyük Sinema Konferans Salonunda Nasıl Bir Öğretmen adlı konferans verildi.

  Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından organize edilen konferansa İl Milli Eğitim  Müdürümüz Yusuf YAZICI , Şube Müdürümüz Öner TİKİLO ,okul yöneticileri, rehber öğretmenler ve sınıf öğretmenleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI , Değişmeyen tek şeyin değişim olduğu düşüncesinden hareketle sürekli gelişerek değişimi hedeflediğimiz için bu çeşit seminer ve konferansları planlıyoruz. Hep birlikte mesleğimizin gerektirdiği bilgi ,birikim ve becerileri geliştirerek çocuklarımıza daha etkin ve verimli bir eğitim vermemiz gerekmektedir diyerek Doç.Dr. Mustafa Otrar ve katılımcılara teşekkür etti.

Öğrencilerle anlamlı ilişkiler kurmanın oldukça önemli olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Doç. Dr. Mustafa Otrar , "Öğretmen yaptığı işten zevk almalıdır. Siz zevk alın ki, çocuklarda mutlu olsun. Çok hoşuma giden bir söz var. Öğretmen çocukların değil insanlığın öğretmenidir. İyi bir öğretmen iyimser olması gerekir. Öğretmen destek olan, destek verendir. Yetiştirdiğiniz öğrenciler sizlerin topluma kazandırdığı insanlardır. Bunun için öğretmen umudun simgesidir." dedi. Video ve karikatürlerle sunumuna devam eden Otrar ,Öğretmen öğrencinin sahip olduğu ve olacağı her şeye etki edip değiştirebilir. Öğretmenin, çocukların model aldığı bir yetişkin olduğunun altını çizen Otrar, davranış dili kullanan çocukların bu dili kendi davranış, çevre, anne-baba, öğretmenlerinden modelleyerek oluşturduğunu söyledi. Çocuklara, gençlere bir şeyler öğretip beceri kazandırmanın keyifli olduğu kadar zor süreçleri de bulunduğunu belirterek ,Bu süreçte öğretmenin öğretme tarzının etkinliğinin çok büyük önemi var. Bu nedenle öğretmenin ne öğrettiği, nasıl öğrettiği, kime ne öğretmeye çalıştığı büyük önem taşıyor." Diyen Otrar zekâ kuramları ,bireysel farklılıklar ve öğrenebilme yetilerinden bahsederek konferansını sonlandırdı. Programın ardından günü anısına İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI Otrar’a plaket takdiminde bulundu.

11-12-201811-12-201811-12-201811-12-201811-12-201811-12-201811-12-2018

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.