YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilere Kalp Sağlığı Taraması Yapıldı.

Yozgat Gazi Mustafa Kemal İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine yönelik düzenlenen sağlık taraması etkinliği, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Fevzi Polat, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şerif Doğan gözetiminde yapıldı.
Öğrencilere Kalp Sağlığı Taraması Yapıldı.

Yozgat Gazi Mustafa Kemal İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine yönelik düzenlenen sağlık taraması etkinliği, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Fevzi Polat, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şerif Doğan gözetiminde yapıldı. Bozok Üniversitesi Uygulama Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Haşim Hüsrevşahi ve yardımcı sağlık personeli tarafından öğrencilerin, tansiyon, ateş, kalp, troit, gibi genel sağlık taramaları sonucunda sağlık problemli olan öğrenciler ileri tetkik ve tedavilerinin yapılması için sitemiz Araştırma ve Uygulama Hastanesi´ne sevk edildi.

Sağlık Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen sağlık taramalarının yanı sıra, konferanslar ve bilgilendirme toplantıları düzenleneceğini belirten Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, ´Üniversitemiz sadece sağlık alanında değil her alanda diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği halinde ve toplumla bütünleşme adına sosyal sorumluluk projelerine dâhil oluyoruz. Bugün başlayan programlarımız hem sağlık kapsamında hem de Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapmış olduğumuz işbirliği protokolü kapsamında gerçekleştiriliyor. Zaman zaman öğrencilerimizin sağlık problemi olsa da aileler tarafından sağlık kontrolüne gönderilmesi gibi imkânlar olmayabiliyor. ya da var olan bazı hastalıkların farkında olunmayabiliyor. Bu tür taramalar sağlıklı kişiler üzerinde yapılan taramalardır. Dolayısıyla hasta olup da erken teşhis edilip kısa bir süre içerisinde sağlıklı bir yaşama kavuşturulması açısından bu taramaların önemli olduğunu düşünüyoruz dedi.

Kalp TaramasıKalp TaramasıKalp TaramasıKalp TaramasıKalp Taraması

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.