YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimiz için 118 Tercih Danışmanlığı Kuruldu

Öğrencilerimiz için 118 Tercih Danışmanlığı Kuruldu

Öğrencilerin ilgi ve yeteneklerin keşfetmeleri, meslekleri tanımaları, mesleklerin gerektirdiği özellikleri öğrenmeleri, kendilerine uygun meslek alanlarına yönelmeleri ve bu doğrultuda tercih edebilecekleri okul, alan ve programları seçmeleri amacıyla sunulan profesyonel destek hizmetleri kapsamında, öğrencilere ilgi, yetenek ve kişilik özellikleri doğrultusunda 2019 yılında bir üst öğrenim kurumlarına geçişlerinde destek sağlamak amacıyla ilimiz genelinde 79 tercih danışmanlığı komisyonu kurulmuştur.

         69 komisyon Okullarda, 2 komisyon öğretmenevinde, 6 komisyon Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinde, 1 komisyon ise mobil olmak üzere toplamda 79 tercih danışmanlığı komisyonunda 265 öğretmen ile öğrenci ve velilerimize hizmet verilecektir. Yükseköğretim kurumları sınavı tercih danışma komisyonu 39 komisyon ile, merkezi sistem sınavları ise 40 komisyon ile öğrencilerimize okullarımızda hizmet vermek üzere merkezi sistem (LGS) sınavları ve YKS tercih dönemlerinde danışmanlık yapacaklardır. Komisyonun oluşturulduğu okul listesine http://yozgat.meb.gov.tr/ internet adresinden ulaşılabilecektir.

Komisyonlarda görev alan meslektaşlarımıza teşekkür eder, öğrencilerimize başarılar dileriz.

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.