YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimizden Oku-Yorum Projesi

Öğrencilerimizden Oku-Yorum Projesi

Yozgat Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisemizin yıllardır devam ettirdiği Oku-Yorum projesiyle öğrencilerimiz okul dışında da okuma alışkanlığı kazanmaktadır.

Oku-yorum projesi iki haftada bir perşembe günleri okuldan sonra erbazlar konağında gönüllü eğitimciler ve  öğrencilerin katılımıyla gerçekleşmektedir. Projenin içeriği; öğrencilerimiz iki hafta boyunca okudukları kitap ya da kitaplarla ilgili duygu ve düşüncelerini katılımcılarla paylaşmaktadırlar. Kitaplarda beğendikleri ya da beğenmedikleri yerleri analiz yaparak kendi kişisel gelişim ve toplum içerisinde konuşma yetilerine katkı sağlayacak çalışmalara imza atmaktadırlar. Oku-yorum projesinin bu haftaki konuğu Yozgat Milli Eğitim Müdürümüz okuma faaliyetinin üst dil becerisi olduğunu vurgulayarak, telkinden çok örnek olunarak çocuklara okuma alışkanlığı kazandırılabileceğini belirtti. Gönüllü öğretmen ve öğrencilerimizin de katılımıyla yapılmış bu tarz projeler gençlerimizi okumaya teşvik etmektedir. ’’dedi.

Böylesine önemli bir proje katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Müdürümüz  proje ile ilgili dönem sonunda il genelinde bir panel düzenlenebileceğini oku-yorum ekibiyle paylaşarak projeye emek veren ve katkı sağlayan yönetici ,öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür etti.

05-03-201905-03-201905-03-2019

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.