YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuma-Yazma Seferberliğinin İkinci Dönemi Başladı

Okuma-Yazma Seferberliğinin İkinci Dönemi Başladı

Yozgat Halk Eğitim Merkezi´nde okuma-yazma kursu sertifika töreni düzenlendi. Halk Eğitim Merkezimizde Sayın Cumhurbaşkanımız ve Hanımefendi Eşleri tarafından başlatılan okuma-yazma seferberliğinin birinci dönemi sona ererken, ikinci dönemi başladı. Okuma yazma seferberliğinin başlama tarihinden itibaren il genelinde açılan kurslara katılarak, il merkezinde 251 kişi okur-yazar hale gelip, belgelerini aldılar. Ülkemizde okuma yazma bilmeyenlerin kalmaması amacı ile yürütülen  seferberliğin ikinci aşamasında ilimizde okuma yazması olmadığı tespit edilen 1288 kişiyi okur-yazar hale getirmek hedeflenmektedir.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı , Okuma-yazma kurslarının yaz döneminde de talepler doğrultusunda devam ettiğini, ikinci dönem eğitim çalışmalarına da başlandığını söyledi. Yazıcı, oluşturulan komisyonlar ile okuma-yazma seferberliğinin yürütüldüğünü, afiş, broşürler hazırlanıp, yazılı ve görsel basın aracılığı ile halka duyurular yapıldığının altını çizdi. Yazıcı, ‘’Dağıtılan afiş ve broşürler sayesinde tüm okullarımızda okumaz yazmazlarımız tespit edilmiş, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz aracılığı ile kurslarımız başlatılmıştır. Ayrıca Cumhuriyet Alanı’nda kurslarımıza kayıt işlemleri yapılmış, alan taramaları devam etmektedir’’ dedi.
Yazıcı, okuma yazması olup da, belgesi bulunmayan 108 erkek, 1297 kadın kursiyerin tespit edilerek, belgelerinin verildiğini, okuma yazması olmayan engellilerin de tespit edilerek, evde eğitim almalarının sağlandığının altını çizdi. Yazıcı, ‘’Kursiyerlerin her türlü kırtasiye, kitap, ulaşım problemleri imkânlar dâhilinde giderilmektedir. Kursiyerlerin sayıları her geçen gün artmakta, kurslarımız açılmaktadır. Halkımızın konuyu çevresindeki okuma-yazma bilmeyenlere duyurarak, en yakın okul veya Halk Eğitim merkezlerine yönlendirmeleri, bizlere en büyük desteği sağlayacaktır’’ diye konuştu.

10-09-201810-09-201810-09-201810-09-201810-09-201810-09-2018

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.