YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ölçme Değerlendirme Merkezimiz Açıldı

Ölçme Değerlendirme Merkezimiz Açıldı

Ölçme değerlendirme çalışmalarına nitelik kazandırmak, ilimiz  ve Ülkemiz genelinde ölçme değerlendirme alanında standart sağlamak amacı ile  Ölçme Değerlendirme Uygulamalarını İzleme, Araştırma ve Geliştirme Projesi kapsamında müfredatta yer alan kazanımların öğrenciler tarafından ne kadar edinildiği, eğitim çıktılarını etkileyen faktörlerin neler olduğu ve Ülkemize göç etmek zorunda kalan yabancı uyruklu öğrencilerin kazanımları edinme düzeylerinin belirlenebilmesi, öğrencilere geri bildirim verilmesi ve okul bazlı değerlendirme yapılabilmesi amacıyla İl İzleme Araştırmaları 5. Sınıflar düzeyinde 08-09 Mayıs 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Yozgat geneli 14 ilçede 179 okul ,5941adet  5. Sınıf öğrencisinin katılığı sınav üç oturumda tamamlanmış olup,  sınavda Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri alanlarından 25 er soru soruldu. Yapılan İl İzleme Araştırma raporu tamamlandığında yozgatodm.meb.gov.tr sitesinden yayınlanacaktır.

 

Emek veren ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederim.

 

                                                                                                                                                          Yusuf YAZICI

                                                                                                                                                    İl Milli Eğitim Müdürü

17-05-2018

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.