YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Organize Sanayiye Bölgesine Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Bürosu Açıldı

Organize Sanayiye Bölgesine Mesleki Eğitim Merkezi İrtibat Bürosu Açıldı

Mesleki ve teknik ortaöğretim sisteminde bireylere ilgi, yetenek ve mizaçları doğrultusunda uygun öğrenme fırsatları sunulması,  bu amaç doğrultusunda mesleki ve teknik eğitim alan bireyleri istihdama hazırlamayı hedeflemektedir. Mesleki ve teknik eğitim sistemi, paydaşlarla iş birliği içinde sektörlerin ihtiyaçlarına göre sürekli yenilenerek ve geliştirilmekle birlikte ulusal ve uluslararası meslekî yeterliliğe, meslek ahlâkına ve meslekî değerlere sahip, girişimci, üretken, ekonomiye değer katan ehil iş gücü yetiştirmeyi amaçlamaktadır. OSB'lerde ki paydaşlarla mesleki ve teknik eğitim kurumları mesleki becerilerinin geliştirilmesi açısından öğrencilere çok çeşitli imkânlar sunabilmektedir. Bu kapsamda  İlimiz Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Organize Sanayi Bölgesinde İrtibat Bürosu  İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Yozgat Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Erdoğan Öztürk, Mesleki ve Teknik Eğitimden sorumlu Şube Müdürü Mahmut Karaağaç, Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Elif Tumgan ve müdür yardımcılarının katılımıyla açıldı.

  İrtibat Bürosu Üretimin merkezi olan Organize Sanayi Bölgesinde çeşitli sektör temsilcileri bir arada bulunmaktadır. Öğrencilerin staj ve işbaşı eğitimleri için daha fazla fırsat bulmaları OSB'ler ile irtibat bürosu işbirliği ile gerçekleştirilecektir.

İrtibat Büromuzun açılmasına katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür ederiz.

16-12-2021

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.