YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİMİZİN ASKERLİK SEVİNCİ

Yozgat´ta engelleri nedeniyle askerlik görevini yerine getiremeyen, ancak askerlik hasreti çeken engelli vatandaşlarımız bir günlüğüne silahaltına alındı. Yozgat İl Jandarma Komutanlığı´nda bir günlük eğitimini tamamlayan aralarında özel eğitim öğrencilerimizin de bulunduğu  33 vatan erimiz,  düzenlenen törenle yemin edip terhis belgelerini aldılar.
ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİMİZİN ASKERLİK SEVİNCİ

Yozgat´ta engelleri nedeniyle askerlik görevini yerine getiremeyen, ancak askerlik hasreti çeken engelli vatandaşlarımız bir günlüğüne silahaltına alındı.

13-05-2016

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı´nda bir günlük eğitimini tamamlayan aralarında özel eğitim öğrencilerimizin de bulunduğu  33 vatan erimiz,  düzenlenen törenle yemin edip terhis belgelerini aldılar.

13-05-2016

Duygu dolu anların yaşandığı engelli askerlerin yemin töreninde konuşan Vali Abdulkadir Yazıcı, “Bugün engelli kardeşlerimin gözlerindeki sevgiyi, bayrağa olan sevdaları millete ve devlete olan bağlılıkla iştiyaklarını hep beraber görüyoruz. Bu manzarayı görmüş olmaktan dolayı son derece mutluyum.  Bizler millet olarak 1000 yıldır İslam’ın bayraktarlığını yapan necip bir milletin evladıyız.

13-05-2016

Asırlar boyu Türk milleti vatanına, devletine ve milletine kasteden herkese 7’den 70’e bütün kesimiyle yüzde 100 hareket kabiliyeti olanından belli hareketleri yapma imkanı noksan olanlar dahil olmak üzere bütün Türk milleti devleti için her zaman koşmuştur, devletinin hizmetinde olmuştur.

13-05-2016

Bugün de engelli kardeşlerimizin kısa bir sürede olsa askerlik hizmetiyle tanışıp ve kendilerine artık bende Türk milletinin bir evladı olarak bende askerlik yaptım düşüncesi, duygusu ile buradan ayrılmış olacaklarını görerek bizlerde mutlu oluyoruz.’’dedi

13-05-2016

 

Konuşmaların ardından engelli vatandaşlarımız askerlik yeminini edip, Vali Abdulkadir Yazıcı ve diğer protokol üyelerinin elinden terhis belgelerini aldı.

13-05-2016

Törene Vali Abdulkadir Yazıcı,   İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay Hasan Başkök, vali yardımcısı Yavuz Güner İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar daire müdürleri, şehit yakınları, engelli askerlerin yakınları ve askeri personel katıldı. 

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.