YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Yetenekli Çocuklar Çalıştayı Düzenlendi

Özel Yetenekli Çocuklar Çalıştayı Düzenlendi

Sorgun Bilim ve Sanat Merkezi Müdürlüğü tarafından organize edilen '' Özel Yetenekli Çocuklar Çalıştayı düzenlendi.

Çalıştaya İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI, Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Öcal, Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, Şube Müdürleri Yılmaz Karaalp, Coşkun Bölükbaşı,Amasya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi  Prof. Dr. D. Duygu KILIÇ, Bozok Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa BÖYÜKATA, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi  Doç. Dr. Ahmet KURNAZ, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüseyin MERTOL,İlimiz Geneli ve Konya Bilim Sanat Merkezleri Müdürleri ve Okul Müdürlerimiz katıldı.

Çalıştayda konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı '' Asliyetiyle bütün çocuklarımız varlığıyla değerli, özel ve biriciktir.

Nasıl ki, kâinatta bir denge var ise, kâinatın eksenindeki insanın yaratılışında da yetenekler beceriler itibariyle bir denge vardır.

Bu durum toplumda herkesin birbirine iş gördürebilmesi için bir sonuçtur.

Bu bağlamda ; ortalama yeteneklere sahip bireylerden farklı olarak daha baskın yetenekleri olan öğrencilerimizin yetişmeleri için gerekli ortamları hazırlamak önceliklerimizdendir.

Bu nedenle Bakanlığımızca özel yetenekli çocuklarımızın eğitimi için açılan eğitim kurumları ve alt yapısına dönük çalışmalar hızla devam etmektedir.

Bu kapsamda; ilimizde 2017 yılında 1tane olan Bilim ve Sanat Merkezi 4'e çıkarılmıştır.

Ayrıca 4 tanede Rehberlik ve Araştırma Merkezimiz mevcuttur. Bilim ve Sanat Merkezlerimizde 270 özel yetenekli öğrencimiz eğitim görmekte ve 41 yönetici ve öğretmenimiz görev yapmaktadır.

Öğrencilerimizin baskın yetenekleri doğrultusunda yetişmesi için alt yapı çalışmaları ile birlikte onların ve velilerimizin motivasyonu için de azami gayret sarf edilmektedir. Bu gayretin bir nişanesi olarak yapılacak bu çalıştaya emek veren ve katkı sağlayan herkese teşekkür eder, verimli bir çalıştay olmasını temenni ediyorum'' dedi.

16-05-202216-05-202216-05-202216-05-202216-05-2022

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.