YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Psikososyal Destek Hizmetleri Salgın Hastalık Psikoeğitim Programı

Psikososyal Destek Hizmetleri Salgın Hastalık Psikoeğitim Programı

Dünyanın çeşitli ülkelerinde olduğu gibi Ülkemizde de görülen Covid-19 pandemisi nedeniyle çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin psikolojik sağlamlık düzeylerinin artırılması amacıyla Bakanlığımızca tüm eğitim kademelerine yönelik ''Psikososyal Destek Hizmetleri Salgın Hastalık Psikoeğitim Programı'' hazırlanmıştır.

Programla; Covid-19 salgın hastalığının öğretmenler, çocuklar ve ebeveynler üzerinde bıraktığı olumsuz etkileri azaltmak, salgın hastalığı sonrasında öğretmen, çocuk ve ebeveynlerin uyum sürecine destek olmak, öğretmenlerin ve ebeveynlerin çocuklarına nasıl destek olacakları hakkında bilgi vermek ve okul temelli psikososyal destek çalışmalarını gerçekleştirmek amaçlanmaktadır.

Bu kapsamda ilimiz genelinde bulunan rehberlik ve araştırma merkezleri kendi sorumluluk alanlarında bulunan okulların rehber öğretmen/psikolojik danışmanlarına salgın hastalık döneminde psikoeğitim programı eğitimi vermişlerdir.

 Bu öğretmenlerimizde kendi okullarındaki öğretmen ve velileri konuyla ilgili bilgilendirmeleri, atılacak adımları ve çözüm önerilerini paylaşmışlardır.

Rehber öğretmen/psikolojik danışmanı olmayan okullarımızın yönetici, öğretmen ve velilerine psikoeğitim programı eğitimleri rehberlik ve araştırma merkezlerince planlanıp uygulanmaktadır.

Sağlık ve esenlik dileğiyle emek veren ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz.

03-09-202003-09-202003-09-2020

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.