YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehberlik Hizmetleri İl Danışma Komisyon Toplantısı Gerçekleştirildi

Rehberlik Hizmetleri İl Danışma Komisyon Toplantısı Gerçekleştirildi

Rehberlik Hizmetleri İl Danışma Komisyon Toplantısı il Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı başkanlığında Özel Eğitim Şube Müdürü Yılmaz Karaalp, ilçe şube müdürleri, okul müdürleri ve rehberlik öğretmenlerimizin katılımıyla Müdürlüğümüz Bozok Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantı gündem maddelerinden ;2020-21 öğretim yılında rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri alanında yapılacak çalışmalar, okullarda psikososyal koruma, önleme ve krize müdahale hizmetleri, rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri kapsamında İlimizin hedeflerinin belirlenmesi ve okullarda özel eğitim uygulamaları kapsamında yapılacak iş ve işlemler konuları görüşülerek kararlar alındı.

Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı ,öğrencilerimizin sahip olduğu duyuşsal alan, insan davranışları etkileşim  süreçleri, hepimiz başarılıyız projesi kapsamında dezavantajlı ve risk grubunda bulunan öğrencilerimiz için yürütülecek rehberlik hizmetleri ile hazırlanacak eylem planı süreçleri, veli ve öğrencilerimize yönelik verilecek olan rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetleri konularından bahsederek önleyici rehberliğin önemine vurgu yaptı.

Eğitim Camiası olarak Ülkemiz bizden büyük hizmetler bekliyor diyen Yazıcı, bu süreci yürüten her bir eğitimciye güvenimiz tamdır diyerek, toplantıya katılan herkese teşekkür etti.

23-09-202023-09-2020

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.