YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehberlik Hizmetleri İl Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Rehberlik Hizmetleri İl Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Rehberlik hizmetleri il danışma komisyonu il ve ilçelerde gerçekleştirilmesi düşünülen rehberlik hizmetlerine ilişkin ihtiyaçları belirlemek, değerlendirmek ve gerekli tedbirlerin alınmasına yönelik kararlar almak için İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI başkanlığında toplandı.

Rehberlik hizmetleri il danışma komisyonu, Eylül ve Haziran ayları olmak üzere yılda iki kez toplanmakta, okullarda rehberlik hizmetlerinin yürütülmesi, planlanması yönünde kararlar almakta ve değerlendirmelerde bulunmaktadır.

2019-2020 Eğitim-öğretim yılı Eylül ayı toplantısında il geneli rehberlik hizmetleri kapsamında; çocuklarımız ve anne babalarıyla etkili iletişim kurmanın önemi, rehberlik hizmetlerinin tanıtılmasına yönelik farkındalık çalışmalarının yürütülmesi, her çocuğun farklı öğrendiği ilkesinden hareketle öğrenme stillerinin belirlenerek çocukla ilgili süreç değerlendirmesinin yapılması, veli ihtiyaçlarının belirlenerek okul-veli koordinasyonun sağlanması, dezavantajlı durumda olan çocuklarımızın tespit edilerek önleyici tedbirlerin alınması, psikososyal koruma, önleme ve krize müdahale kapsamında önleyici ve güçlendirici destek programlarının uygulanmasına ilişkin kararlar alınmıştır.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI, rehberlik hizmetlerinin bir okulun en temel unsuru olduğunu, rehber öğretmenlerin çocuklarımızın ilgi, yetenek ve kabiliyetlerine göre hedef belirlemelerinde çok önemli işlevleri olduğunu, okul, öğrenci, öğretmen ve veli arasında en güçlü iletişimi kuranlar olduğunu söyleyerek toplantıya katılan herkese teşekkür etti.

27-09-201927-09-201927-09-2019

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.