YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehberlik Hizmetleri Kapsamında Rehber Öğretmenlerimiz ile Veli ve Öğrencilerimize Yönelik Eğitimlerimiz Devam Ediyor

Rehberlik Hizmetleri Kapsamında Rehber Öğretmenlerimiz ile Veli ve Öğrencilerimize Yönelik Eğitimlerimiz Devam Ediyor

Yozgat ilimizde 2020-2021 eğitim-öğretim yılının 1. döneminde okullarımızda Rehber öğretmenlerimiz ( Psikolojik Danışman) öğrencilerimize ve velilerimize yönelik Rehberlik Hizmetleri kapsamında toplantı ve bilgilendirme seminerleri gerçekleştirdi. Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyularak yapılan toplantı ve bilgilendirme seminerlerine Yozgat ili ve ilçelerinde toplam 135.680 öğrenciye ve 48.329 öğrenci velisine ulaşıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI'nın da katıldığı toplantılarda Özel gereksinimli öğrencilerimizin ailelerine yönelik "Uzaktan Eğitim Sürecini Yönetme Semineri" ve LGS sınavlarına hazırlanan 8. Sınıf öğrencilerine yönelik "Sınav Kaygısı ve Ders Çalışma Teknikleri" konularında bilgilendirme semineri verildi.  Ayrıca Psikolojik Sağlamlık, Üst Öğrenime Geçiş Sınavı ve Sınav Kaygısı, Verimli Ders Çalışma Yöntemleri, Aile İçi İletişim, Zaman Yönetimi, İhmal ve İstismardan Korunma Yolları, Salgın Hastalıktan Korunma,Sağlıklı Yaşam ve Dengeli Beslenme, Çatışma Çözme Becerileri, Öz Disiplin Geliştirme, Uzaktan Eğitimde Verimli Olma Yolları,  Pandemi Sürecinde Bilinçli Teknoloji Kullanımı, Pandemi Sürecinde Aileiçi İletişim gibi konularda öğrenciler ve öğrenci velileri bilgilendirildi.

Yozgat'ta eğitim-öğretim faaliyetlerine devam eden Yozgat Merkez Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Yerköy Şehit Yücel Yılmaz Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Sorgun Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve Sarıkaya Mümtaz Gözan Rehberlik Ve Araştırma Merkezinde de öğrencilerimize ve velilerimize yönelik uzaktan eğitim faaliyetleri, bilgilendirme seminerleri gerçekleştirildi. Bununla birlikte Yozgat Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından kamu spotları ve bilgilendirme broşürleri hazırlanarak İl milli Eğitim müdürlüğümüzün sosyal medya hesaplarından öğrenci ve velilerimizin istifadelerine sunuldu.

Eğitimlerimize katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür ederiz.

04-03-202104-03-202104-03-202104-03-202104-03-202104-03-2021

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.