YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sarıkaya’da 20 Derslikli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Açılışı

Yozgat´ın Sarıkaya ilçesinde de 20 derslikten oluşan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi düzenlenen törenle açıldı.
Sarıkaya’da 20 Derslikli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Açılışı

Tören, Sarıkaya Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Ali Doğan´ın Kur´an-ı Kerim tilaveti ile  maneviyat dolu duygularla başladı.

 
Şiir ve ilahilerin ardından Yozgat Milletvekili  Sayın Abdulkadir Akgül´´ Bugüne kadar Sarıkaya’da birçok hizmet yaptık. Bugünde bunların en önemlilerinden biri olan İmam Hatip Lisesinin açılışı için bir araya geldik. Bu okulumuzdan inşallah son yıllarda en çok ihtiyacımız olan sağlıklı ve ahlaklı nesil yetişecektir. Bugün Türkiye’nin bu nesillere çok ihtiyacı var. Ne kadar ileri gitsek de, ülkemizi ne kadar geliştirsek de önemli olan ahlaklı nesil yetiştirmektir. İnşallah bu okulumuz da ihtiyacımız olan nesilleri yetiştirecektir ” sözlerini kaydetti.

Sarıkaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi açılışında konuşan Valimiz Sayın Abdulkadir YAZICI’’ İmam Hatip Lisesi´nden mezun olan öğrencilerin dürüst, ahlaklı bir insan olarak hayata atılacaklarını kaydeden Vali Abdulkadir Yazıcı ‘’ Bu okulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz bir dönem sonra hem dürüst, çalışkan, ahlaklı ve faziletli, hem de bu ülkenin kaderinde önemli rol oynayan mevki ve makamlarda birer birey olarak karşımıza çıkacaktır. İmam Hatip öğrencisi olmanın gururunu, hazzını vakarını yüreğinizde taşıyarak, özellikle Sarıkaya´nın da eğitim öğretim kadrosunda güzel bir yer edineceğinize inanıyorum. Ben bu vesileye okulumuzun yapımında emeğinde herkese teşekkür ediyorum. Okulumuzun ilçemize ve ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. "diye konuştu.

Okulun açılış töreni Vali Abdulkadir Yazıcı, Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Sarıkaya Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Dulda, kurum müdürleri, öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Okulumuzun Sarıkaya ilçemize hayırlı uğurlu olmasını dileriz.

 

 

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.