YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİDİMİZİN ADI KÜTÜPHANEDE YAŞATILACAK

ŞEHİDİMİZİN ADI KÜTÜPHANEDE YAŞATILACAK

Çocuk ve gençlerin okuma alışkanlıkları kazanmaları ve eğitimin desteklenmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı  Emniyet Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol doğrultusunda ÇOGEP (Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı) Z- kütüphane projesi kapsamında Yozgat´ın Sorgun ilçesi Türk Telekom Anadolu Lisesine  Zenginleştirilmiş Kütüphane düzenlenen törenle hizmete açıldı. 

Kütüphaneye İstanbul´daki terör saldırısında şehit olan 22 yaşındaki polis memuru Ahmet Alan´ın ismi verildi.

 Sorgun Türk Telekom Anadolu Lisesinde düzenlenen törene Yozgat Vali Yardımcımız Sayın Adem Yılmaz, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey ,Yozgat İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bilgehan Yeşilyurt, , Yozgat İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Sorgun Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Vural, Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci ve şehidin ailesi katıldı.

Yozgat Vali Yardımcısı Adem Yılmaz ise, vatan topraklarının dört bir köşesinde, sınır boylarında ve sınır ötesinde üstün bir cesaretle ve fedakarlıkla görev yapan güvenlik kuvvetlerine başarılar dileyerek, “Vatanımızın ve devletin bekası için uğrunda canım seve seve feda eden başta kütüphanemize ismi verilen şehit polis memurumuz Ahmet Alan olmak üzere bütün aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi ise saygı ve şükranla anıyorum" diye konuştu.

Vali Yardımcımız Adem Yılmaz konuşmaların ardından Şehidimizin ailesine ‘’Türk Bayrağı ve Kur’an-ı Kerim takdim etti.

            İl Emniyet Müdürümüz Seçkin ÇENGELOĞLU ‘’Böylesine anlamalı bir programda buluşmanın gururunu yaşıyoruz. Çocuklarımızın daha iyi bir eğitim alması için proje kapsamında yapılan Z kütüphane açılışını yaparak Şehidimizin ismini burada ölümsüzleştirerek yaşatıp aynı zamanda öğrencilerimizde Vatan bilinci oluşturmuş olacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ederim’’ dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI ‘’Menfur saldırı sonucu Şehit olan polisimize Allahtan Rahmet kederli ailesine başsağlığı diliyorum. Bu Vatan uğruna can veren Ahmet kardeşimiz anısına yapılan bu kütüphanede öğrencilerimiz ilim sahibi olup kütüphanenin avantajlarından faydalanırken aynı zamanda Şehidimizin ismini kütüphanelerinde her gördüklerinde, bu Vatanın kolay kazanılmadığını idrak edeceklerdir. İçişleri Bakanlığımıza, Milli Eğitim Bakanlığımıza, İl, İlçe Emniyet Müdürlüğümüze ve bu güzel projenin oluşmasında emek sarfeden herkese teşekkür ederim’ ’dedi. 

Salon programının ardından şehit polis memuru Ahmet Alan adına yaptırılan zenginleştirilmiş kütüphanenin açılışı yapıldı.

 

09-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-2018

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.