YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sıfır Atık Projesinde %100 Başarı

Sıfır Atık Projesinde %100 Başarı

Atıkların geri dönüşüm ve geri kazanım süreci içinde değerlendirilmeden bertaraf edilmesi sonucu hem maddesel hem de enerji olarak ciddi kaynak kayıpları yaşanmasına neden olmaktadır. Dünya üzerindeki nüfus ve yaşam standartları artarken tüketimde de kaçınılmaz şekilde bir artış yaşanmakta ve bu durum doğal kaynaklarımız üzerindeki baskıyı artırarak dünyanın dengesini bozmakta, sınırlı kaynaklarımız artan ihtiyaçlara yetişememektedir. Bu durum göz önüne alındığında, doğal kaynakların verimli kullanılmasının önemi daha da ortaya çıkmaktadır.

Bu kapsamda; Bakanlığımız, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TEMA Vakfı arasında 25.12.2018 tarihinde imzalanan ''Sıfır Atık Eğitim Projesi İş Birliği Protokolü'' kapsamında yer alan faaliyetler 81 ilde yaygınlaştırma çalışmaları sürdürülmüş olup, Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş sağlığı ve Güvenliği Birimi koordinesinde yapılan çalışmalar sonucu İlimiz geneli 503 okul/kurum sıfır atık belgesini alarak yüzde yüzlük başarı oranını yakalamış "Temiz Okul Projesi" gibi ülke genelinde büyük bir başarıya daha imza atmıştır.

Bu başarıda emeği geçen Okul/Kurum yönetici ve çalışanlarına İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılarınızın devamını dileriz.

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.