YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivil Savunma, Deprem ve Yangın Tatbikatı

Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde Sivil Savunma, Deprem ve Yangın Tatbikatı düzenledi. 
Sivil Savunma, Deprem ve Yangın Tatbikatı

Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde Sivil Savunma, Deprem ve Yangın Tatbikatı düzenledi. Tatbikatı izleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Saim KUŞ, gerçeğini aratmayan tatbikatta öncelikle, öğrencilerin yangın ve depreme hazırlıklı olması amacıyla tatbikatın gerçekleştirildiğini belirterek, Tatbikatı koordineli olarak gerçekleştiren İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Yozgat Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Servis ekiplerine ve Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü ve öğretmenlerine teşekkür etti. 

 Gerçekleştirilen tatbikatta, senaryo gereği meydana gelen depremden sonra binada bulunan öğrenciler,  öğretmenler  yardımıyla okuldan tahliye edildiler. Yaralanan ya da sınıflarda mahsur kalan öğrencileri, okula gelen AFAD ekipleri kurtardı. Deprem sırasında çıkan yangına itfaiye ekipleri müdahale etti, yaralanan öğrenciler okuldan çıkarılarak 112 Acil Sağlık görevlilerine teslim edildi. Yanan ateşi söndürmek için öğretmen ve öğrenciler yangın tüpü ile müdahaleler bulunduktan sonra tatbikat, Yozgat Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin kontrolünde yangını söndürmesi ile son buldu. Okul Müdürü Selma KAVAZ, doğal afetler öncesinde tüm müdahale ekiplerinin hazırlıklı olması açısından belirli aralıklarla düzenlenen tatbikatların büyük yarar sağladığını söyledi. 

TatbikatTatbikatTatbikatTatbikatTatbikatTatbikatTatbikatTatbikatTatbikat

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.