YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Süleyman Beledioğlu (Bonus Hoca) Yozgat’ta Yeni Sınav Sistemini Anlattı

Süleyman Beledioğlu (Bonus Hoca) Yozgat’ta Yeni Sınav Sistemini Anlattı

Valiliğimiz himayelerinde ,Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliğinde, Eğitim Uzmanı Süleyman Beledioğlu (Bonus Hoca) tarafından Büyük Sinema Konferans Salonunda İlimiz 11. ve 12. Sınıf öğrencilerine yönelik yeni sınav sistemi konulu konferans gerçekleşti.

Coşkunun ve katılımın yüksek olduğu konferansta Beledioğlu, "Siz kendinize inanmıyorsanız anlatılanı anlamanıza imkan yok. İnandığınız zaman beyniniz ışıklar saçıyor ve anlatılan her şeyi kaydediyor. İnsan beyni anladığını değil, üzerinde durulanı tekrar edileni tutuyor. Öğrenci "ben sınıfta anlıyorum, evde unutuyorum" diye şikayet ediyor. İnsan beyninin anlayan bölgesiyle, anladığını kaydeden bölgesi farklı. İstediğiniz kadar anlayın, beyin tutmaz. Sınıfta dersi anladığınıza da fazla güvenmeyin, anlamak yetmiyor, mutlaka tekrarlayın. Sınavda yapamadıklarınızın nedeni de strese bağlı değildir. Anlamadığınız her şeyin, çözemediğiniz her sorunun tek bir nedeni vardır. Konuya hakim değilsiniz. Okul kitaplarına iyi çalışın, derslerinizi iyi dinleyin. Ama insan beyninin anladığını değil, tekrar edileni akılda tuttuğunu unutmayın. Yatmadan önce zorlandığınız derse çalışın. Ders çalıştıktan hemen sonra cep telefonu, televizyon, bilgisayara bulaşmayın ve yatın. İnsan beyni üzerinde durulanı unutmaz. İstediğiniz kadar bilgiyi kitaptan alın. Bilgiyi almak ayrıdır bilgiyi tutmak ayrıdır" dedi.

 

Programın sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI günün anısına, Beledioğlu´na hediye takdim ederek, teşriflerinden dolayı eğitim camiası adına teşekkür etti.

 08-05-201808-05-201808-05-2018

 

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.