YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Taşpakon’dan Milli Eğitim Müdürümüze Teşekkür Plaketi

Taşpakon’dan Milli Eğitim Müdürümüze Teşekkür Plaketi

01-08-2017

Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyon Başkanı Gökhan TUFAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Tekin’i makamında ziyaret ederek teşekkür plaketi takdim etti.

Konfederasyon Başkanı Gökhan Ustaya Yozgat TAŞPAKON derneği başkanı Mesut Usta ve Başkan yardımcısı Hüseyin Usta eşlik etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Tekin’e hissettikleri sıcak ortamdan bahseden Gökhan Usta Yozgat’ın küçük ama çok sevimli ve dolu bir il olduğundan bahsetti.

Yozgat’ın yöresel mutfağının çok zengin olduğunu ,Yozgatlı ev hanımlarının da bu çok eskiye dayanan yemek kültürünü yaşattıklarını ve mükemmel bir el lezzetlerinin olduğunu söyledi.

Yozgat’ın TAŞPAKON ailesi için ayrı bir yeri olduğunu vurgulayan Tufan Yozgatlı yiyecek-içecek sınıfı öğrencilerinin de mutfak sektörüne yoğun ilgisinin kendilerini ziyadesi ile mutlu ettiğini dile getirerek Yozgat’ı daha sık ziyaret edeceklerini söyledi.

Ziyaretlerinden dolayı çok memnun olduğunu dile getiren İl Milli Eğitim Müdürümüz     Mehmet TEKİN ’ ’Gerçekten TAŞKAPON ailesi olarak ilimizde yaptığınız yarışmalardan dolayı yemek kültürümüz adına önemli bir adım atılmış oldu. Eski yemek kültürümüz de  bu yarışma sayesinde yeni kuşaklara aktarılmış oldu.

Beslenme konusu bir nevi insan hayatının devamı anlamına gelmektedir. Ayrıca bunu sağlıklı besinlerle yapmış olmakta insan ömrünün olumlu yönde etkilemektedir. Sizlerde vermiş olduğunuz eğitimlerle aslında yemek pişirmeyi öğretmenin yanında bu yemeklerin nasıl daha sağlıklı, hijyenik ve lezzetli pişireceğinin eğitimini de vermiş oluyorsunuz.

Ben şahsım adına İlimize ,okulumuza ve öğrencilerimize vermiş olduğunuz değerden dolayı hepinize teşekkür ediyor irtibatımızın sürekli olmasını temenni ediyorum’’ dedi

 

Gelecekte yapılacak diğer projelerden konuşularak ziyaret iyi dilek ve temennilerle son boldu.


Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.