YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Tezhipten Tasarıma, Ben de Yapabilirim " Projesi Kabul GördüYozgat Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi yürütücülüğünde "Tezhipten Tasarıma, Ben de Yapabilirim " adlı proje, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Projeleri Destek Programı (GPDP)    2019-1 Özel Çağrı kapsamında 18.250 TL bütçe ile kabul edilmiştir.

Bilim ve Sanat Merkezi yöneticileri ve Proje Yürütücüsü İngilizce öğretmeni Ülkü Koç, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Fatih ERDOĞAN, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürümüz Sayın Öner TİKİLO' ya proje faaliyetleri ile ilgili bilgilendirme ziyaretinde bulundu.

BİLSEM Müdürü Erol ÖZEL; kabul gören projemiz,  ülke genelinde 27600 başvuru yapılan proje arasından, tüm ülkemizde kabul edilen toplam 1001 projenin arasında yer aldığı, "Kültür sanat " sınıfında kabul edilen 371, ülke genelinde projesi kabul edilen  58 BİLSEM biri olduklarını ayrıca kurum olarak toplamda 8 proje başvurusu yaptığını belirtti.

Proje Yürütücüsü Ülkü KOÇ: '2019 Fuat Sezgin yılı olması nedeniyle gençliğin öz kültürümüzü benimsemesinin ve tarihi kültürümüze hak ettiği değeri vermesinin vurgulandığı projemiz, 12 Şubat 2020 tarihinde Eğitimci Yazar Sayın Hayati İNANÇ'ın 'İSTİKBAL KÖKLERDEDİR' başlıklı konferansı ile başlayacak, proje faaliyetlerimiz tezhib ve bağlantılı geleneksel el sanatları, tasarım dersleri, gönüllü öğrencilerimiz tarafından tanıtım faaliyetleri,  gençlerimizi fiziksel aktivitelere yönlendirici, çevre bilinci kazandırıcı çalışmalarla devam edecektir dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI, projede ele alınan tarihimiz ve öz kültürümüz başlıklarının günümüz eğitim ve öğretiminde çok önemli bir yere sahip olduğunu, projede emeği geçen yönetici ve öğretmen arkadaşlarımıza başarı ve gayretlerinin devamını dilediğini, proje faaliyetlerinin ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ettiğini belirti. 

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.