YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Toki Mevlana Bilim Fuarı Açıldı.

TUBİTAK tarafından desteklenen TUBİTAK 4006 Bilim Fuarlarının bir ayağı olan, TOKİ Mevlana Ortaokulu Bilim Fuarı  açıldı. 
Toki Mevlana Bilim Fuarı Açıldı.

TUBİTAK tarafından desteklenen TUBİTAK 4006 Bilim Fuarlarının bir ayağı olan, TOKİ Mevlana Ortaokulu Bilim Fuarı  açıldı. Yozgat İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Süleyman Yurtsevdi, Şube Müdürleri Şerif DOĞAN, Bekir ERDOĞAN ve Behçet YAYIKÇI, Bilimsel Araştırmalar Projeleri Birimi Koordinatörü Doç.Dr. Mustafa EROL Bey ve üniversite yönetici ve hocaları ile okul müdürleri ve veliler katıldılar.

Okul  Müdürü Yasin ŞAHİN açılış konuşmasında “TUBİTAK tarafında desteklenen Toki Mevlana Bilim Fuarımıza hoşgeldiniz” diyerek, “özverili çalışmalarıyla emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimiz  ile eğitime gönül vererek bilim fuarımıza katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi. Ülkemizde düzenlenen bilim fuarlarının temel amacı, öğrencilerimizin bilimle buluşmasını, bilime ve bilimsel düşünceye ilgi duymasını sağlamaktır. TÜBİTAK Bilim Fuarları bir yarışma etkinliği değildir. Bu fuarların amacı, öğrencilerin ürettikleri bilimsel bilgileri arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle ve ilgi duyan herkesle paylaşmalarını sağlayacak eğitici, öğretici ve eğlendirici bir ortam oluşturmaktır. Bu ortamda araştırmasını sunan öğrenciler, üretebilmenin heyecanını, ürettiğini başkalarıyla paylaşmanın coşkusunu ve bunların kendisinde oluşturduğu özgüven duygusunu yaşayacaktır  diyerek sözlerini tamamladı.

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Süleyman YURTSEVDİ bilim fuarını gezdikten sonra öğrencilerin ortaya koyduğu bu çok emek isteyen çalışmaların gerçekten çok güzel ve özgün olduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Çocukların heyecanı ve proje konusundaki sunumları ve ortamın çok güzel olduğu TOKİ Mevlana Bilim Fuarı 6,7 ve 8 Mayısta bilime merakı olanlar tarafından ziyaret edilip gezilebilecektir. 

toki mevlanatoki mevlanatoki mevlanatoki mevlanatoki mevlanatoki mevlanatoki mevlanatoki mevlanatoki mevlanatoki mevlanatoki mevlanatoki mevlana

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.