YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Ortaöğretim Projelerimiz Türkiye Finalinde…

 TÜBİTAK Ortaöğretim Projelerimiz Türkiye Finalinde…

Ülke genelinde yapılan TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında bu yıl 13.775 proje sunulmuştur. Projelerimizle katıldığımız yarışmada Kayseri Bölge Finalinde sergilenen projelerimizden 3 tanesi alanında birincilik alarak Türkiye Finalinde ilk 100 proje arasına girmeye hak kazanmıştır.

Türkiye Finalinde ilimizi ve bölgemizi temsil etmek için 12 bölgede Finalist olarak belirlenen projeler Final Yarışması için Mayıs ayında Ankara’ya davet edilecektir. Ankara’da düzenlenecek yarışma sergisinde projeler jürilerce tekrar değerlendirilecek ve değerlendirme sonucunda her dalda derece alan öğrenciye ve danışman öğretmenine para ödülü ve başarı belgesi verilecektir. Sergilenen projelerin değerlendirilmesi sonucunda uygun bulunursa bir proje sahibine/sahiplerine ‘Yılın Genç Araştırmacısı Ödülü’ verilecektir.

2 Nisan saat 10.00’da Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesinde düzenlenen ödül törenine Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Danyal KOCABEYOĞLU, Milli Eğitim Şube Müdürü Şerif DOĞAN ve Yozgat Şehitler Fen Lisesi Müdürü Fatih BAŞKAL katılmıştır.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Saim KUŞ  “ TÜBİTAK projelerine çok önem verdiklerini, elde edilen başarıdan dolayı son derece mutlu olduğunu söyledi. Emeği geçen idarecileri, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyor, Ankara’da yapılacak Türkiye Finali’nde başarılar diliyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Mayıs ayında Ankara’da yapılacak olan TÜBİTAK 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finali’nde Bölgemizi temsil edecek öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

 

Türkiye Finalindeki Projelerimiz…

ÖĞRENCİ ADI SOYADI

DANIŞMAN ÖĞRETMENİN         ADI SOYADI

OKULU

PROJENİN ADI

ALANI

CEREN EMRALİ
BÜŞRA YOKUŞ

ÖZLEM ARDIÇ ŞAHAN

YOZGAT ŞEHİTLER FEN LİSESİ

ENDÜSTRİYEL ATIKSULARDAN BİYOSORPSİYONLA KURŞUN, KADMİYUM VE KROM GİDERİMİNİN MODİFİYE EDİLMİŞ KIZILÇAM TALAŞI İLE İNCELENMESİ

BİYOLOJİ

ONUR AMAÇ
EMİN TARIK AHISHALI

AHMET ŞAHAN

YOZGAT FATMA TEMEL TURHAN BİLİM VE SANAT MERKEZİ

NABH4 HİDROLİZİ İÇİN HİDROJEL TEMELLİ YENİ KATALİZÖR SİSTEMLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ

FİZİK

SALİH YASİN DÖNMEZ
ALİ CANALP CANSEVER

AHMET ŞAHAN

YOZGAT FATMA TEMEL TURHAN BİLİM VE SANAT MERKEZİ

MAGNETİK ALANDA HAREKET EDEN NANO TANECİKLERİN KOAGÜLASYON TEKNİĞİYLE ATIK SULARDAN İYON ÇÖKTÜRMESİNİN ARAŞTIRILMASI

KİMYA

 

 

 

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.