YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ünlü Aşçılardan Öğrencilerimize Uygulamalı Ders

Ünlü Aşçılar Yozgat´ta liselerin yiyecek, içecek alanı öğrencilerine uygulamalı ders verdi. 
Ünlü Aşçılardan Öğrencilerimize Uygulamalı Ders

Ünlü Aşçılar Yozgat´ta liselerin yiyecek, içecek alanı öğrencilerine uygulamalı ders verdi.  

Vali Yardımcısı Sayın Gökhan İKİTEMUR ve İl Milli Eğitim Müdürü Saim KUŞ’unda katıldığı programda Ankara Profesyonel Aşçılar Derneği (ANPADER) Başkanı Serkan Dursun, Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Dolmacı ve beraberindeki ünlü aşçılar, Yozgat Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesinde düzenlenen programda liselerin yiyecek ve içecek alanı öğrencilerine uygulamalı ders verdi.

23-02-2016

Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi Müdürü Elif Tümgan, Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Federasyonunu okullarında ağırladıklarını belirterek, "Ünlü aşçılarımızın, İç Anadolu´da bizim okulumuzda bu eğitimi verdikleri için gurur duyuyoruz. Bugünün amacı Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu üyeleri bizim yiyecek içecek alanı bölümü öğrencilerimize, Turizm ve Otelcilik Okulu öğrencilerine ve Halide Edip Kız Meslek Lisesi öğrencilerine burada 45 dakikalık eğitim verdiler.

23-02-2016

 Ardından da verilen eğitimler doğrultusunda uygulamalı olarak eğitimlerini sürdürdüler. Uygulama eğitiminde baklava ve balık pişirmeyi gösteriyorlar. Bunun öğrencilerimiz için çok yaralı olacağına inanıyorum. Mengenli bir açşıdan baklava yapımının en kaliteli ustalardan eğitim alıyorlar. Onunla tanışmak bizim Yozgatlı bir öğrencinin ufku için inanılmaz bir geniş açı. Çocuklar bunu burada gördüler. Okulumuza gelen öğrencilerimize eğitim veren aşçılarımızın hepsine çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

23-02-2016

 

Öğrencilere uygulamalı olarak baklavanın nasıl yapılacağını öğreten Ankara Profesyonel Aşçılar derneği Başkanı Mahmut Dolmacı, bildiklerini öğrencilere aktarmaya çalıştıklarını belirterek, " Ben 60 yıllık baklavacıyım . Ankara´dan kalktık buraya geldik.

23-02-2016

Bu insanlara bir nebze bir şey anlatabilirsek ne mutlu. Çünkü biz bu çocukların ideolleriyiz. Onlar biz olmak istiyorlar. Biz onlara iyi örnek olursak onlarda ileride biz olacaklar. Bu eğitimde en iyi işi yaparak onlara gösteriyoruz. Burada öğrencilere aşçılık meleğinin püf noktalarını öğretmeye çalışıyoruz. Öğrencilerin ilgisi çok güzel bundan keyif alıyorum" diye konuştu.

Daha sonra Dolmacı, öğrencilere göstererek açtığı baklavayı pişirip öğrenciler ve gelen misafirlere ikram etti.

23-02-2016

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.