YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Unutulmaya Yüz Tutan Çocuk Oyunları Okullarımızda Öğrencilerimizle Buluşuyor

Unutulmaya Yüz Tutan Çocuk Oyunları Okullarımızda Öğrencilerimizle Buluşuyor

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Gençlik Hizmetleri İl Spor Müdürlüğümüzün ortaklaşa yürüttüğü proje neticesinde Unutulmaya Yüz Tutan Çocuk Oyunlarımız okullarımızda görevlendirilen Beden Eğitimi öğretmenlerimizce gün yüzüne çıkarılarak öğrencelerimizle buluşturuluyor.

Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından kitap haline getirilen çocuk oyunlarımızda "Aç Kapıyı Bezirgan Başı", "Birdirbir", "Körebe", "Kutu Kutu Pense", "Yağ Satarım Bal Satarım", "Yakan Top", "Uzun Eşek", "Topaç", "Köşe Kapmaca" gibi oyunların yanı sıra "Hımbıl", "Gece Kemiği", "Arabistan Buğdayları", "Cumbara", "Çömçe Gelin", "Farfara Filli", "Yumurta Yuvarlaması", "Tikoça", "Kıskanç Tavuklar" gibi yöresel oyunlar da yer alıyor.

Örnek Uygulamasının Sakarya İlkokulunda gerçekleşen etkinliğe İl Millî Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı da katılarak miniklerimizin heyecanına ortak oldu.

Çocuklarımızın sokakta oynadığı oyunlar, onların sosyalleşmesine, spor yapmasına, arkadaşlarıyla diyalog kurmasına, el becerilerini geliştirerek kas gelişimine yardımcı olmasına aynı zamanda farkında olmadan zihnini geliştirerek beyin jimnastiği yapmasına yardımcı oluyor.

Bilgisayar oyunlarına nazaran daha faydalı olan unutulmuş çocuk oyunlarımız projesi İl Merkezinde 21 okulumuzda uygulanırken okul sayısının arttırılacağını dile getiren Yazıcı geçmişi günümüze taşıyan bu değerli projeye emek veren ve katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

28-05-201928-05-201928-05-2019

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.