YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Kadir Çakır Başkanlığında Eğitim İstişare Toplantısı Yapıldı

Valimiz Kadir Çakır Başkanlığında Eğitim İstişare Toplantısı Yapıldı

Eğitimle ilgili sorunlar ve çözüm önerileri toplantısı, Valimiz Kadir Çakır başkanlığında yapıldı.

        Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Valimiz Sayın Kadir Çakır , Vali Yardımcısı Vekili Mustafa Altınpınar, İl Özel İdare Genel Sekreteri Nazif Yılmaz ,İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Rasim Parlak , İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Yöneticileri ,ilçe milli eğitim müdürleri, Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, okul müdürleri, öğretmenler, okul aile birliği başkanları ve ilgili STK temsilcileri katıldı.

Toplantı İl Milli Eğitim Müdürümüzün Eğitimle ilgili sorun ve çözüm önerilerini içeren sunum ile başladı .

        Toplantıda konuşan Vali Kadir Çakır, üniversite sınavının yaklaştığını hatırlatarak, “İlimiz genelinde son sınıf öğrencilerimizin bu sene kalan süreyi en iyi şekilde nasıl değerlendirebilirler bunun yol haritasını çıkartacağız. Yine devam eden projelerimiz var. Sizlerin de okullarında ufak tefek sıkıntılar varıdır mutlaka. Bunları karşılıklı olarak değerlendirebilmek için böyle bir toplantıda bir araya geldik. Milli eğitim camiası tek başına olan bir camia değil. Milli eğitimin işbirliği yapması gereken kurumlar da var. İl Özel İdaresi gibi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve diğer müdürlüklerimiz gibi. Eğitim çok genel ve geniş bir alan. El birliğiyle gönül birliğiyle bir şeyler yapabiliriz. Eğitim camiamıza, başta il milli eğitim müdürümüz, ilçe milli eğitim müdürlerimiz olmak üzere okul müdürlerimize, okul aile birliği başkanlarımıza, bizlerde dahil hepimize büyük işler düşüyor.” dedi.

        Ne olursa olsun eğitimi geliştirmemiz gerektiğini vurgulayan Vali Çakır, “Bunun da en belirleyici kriteri üniversite sınavları. Dışardan birisi Yozgat’ın eğitim durumunu tespit etmek için bu ilden mezun olan çocuklar hangi üniversitelere gidiyor, ne kadar puan alıyorlar, ne gibi başarılara imza atıyorlar bunlara bakıyor. Bunun için okullarımızın, okul müdürlerimizin bu işin üzerine fazlasıyla düşmesi lazım. Bu kalan süreyi en iyi şekilde değerlendirmesi lazım. Çocuklarımızın ruhsal gelişimleri de çok önemli. Çocuklarımızın eğitimin yanında kendilerine sosyal alanlarında sunulması lazım.  Basit gibi görünse de bir okulun bahçesinde ki bir voleybol filesi, bir masa tenisi, bir basketbol potası, gençlerimiz için büyük anlamlar ifade ediyor. Bu yönde de eksiklerimizi hızlı bir şekilde gidermemiz lazım. Okul aile birliklerinin, okul idaresi ve öğretmenleri ile birlikte işbirliği içerisinde olması gerekiyor. Okul müdürlerimiz yanımıza gelsin, bizlerde programlarına gelmeye gayret gösteririz. Öğrencilerimizin ruh sağlığının ve beden sağlığının çok iyi olması için herkes elinden geleni yapması gerekiyor. Bunun içinde bizlerin karşılıklı olarak bilgi alışverişine ihtiyacımız var bir birimizin eksiklerini gidermeye ihtiyacımız var.” diye konuştu.

        Toplantının son bölümünde katılımcılar ile görüş alışverişinde bulunuldu.

11-04-201911-04-201911-04-201911-04-2019

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.