YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Kadir Çakır Okul Müdürleri İle Bir Araya Geldi

Valimiz Kadir Çakır Okul Müdürleri İle Bir Araya Geldi

Valimiz Sayın Kadir Çakır, il merkezinde görev yapan okul müdürleri ile bir araya gelerek, eğitimin kalitesinin arttırılması amacıyla toplantı gerçekleştirdi.

Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Valimiz Kadir Çakır ,Vali Yardımcısı Vekili Mustafa Altınpınar, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı , Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve okul müdürleri katıldı. Okul müdürlerine önemli uyarılarda bulunan Valimiz Çakır yapılan tüm işlerin özünde insanın olduğunu belirterek okul müdürlerine bu kaynağı sizlere emanet ediyoruz dedi.

Vali Çakır; “Siz çok önemli bir kurumun başındasınız. Onun için sizlerin yaptığı iş bizlerin yaptığı işten daha az önemli değil. Çocuklarımızın geleceğinde, yarınında, başarılarında ve başarısızlıklarında hep sizlerin imzası olacak.  Sizin başta öğretmenlerimizle, okulunuzda ki çalışanlarla, öğrencilerinizle, öğrencilerin sorunlarıyla hatta ailelerin sorunlarıyla birebir yakından ilgilenmeniz gerekmektedir. Hepiniz bizler için çok değerlisiniz, önemlisiniz. İstiyoruz ki sizlerde bu değerinizin, öneminizin farkına varın. Başta lise çağındaki çocuklarımız olmak üzere, ortaokul ve ilkokulda ki çocuklarımızın bağımlılıkla ilgili bir takım sorunları olabilir. Bu sorunları hep birlikte çözeceğiz, çözmeye çalışacağız. Her çocuğumuza karşı bizim sorumluluklarımız var. O çocukları kendi çocuklarımız gibi görmemiz lazım, o çocukların maddi manevi bütün sıkıntılarıyla ilgilenmemiz gerekir. Öncelikle çok düzgün bir birey olmaları, ahlaklı, yalan söylemeyen, arkadaşları ile işbirliği yapabilen, büyüklerine karşı saygılı, küçüklerine karşı da sevgi dolu olan birey olmaları bizim için çok önemli. Sonrasında ise eğitim ve  öğretimleri en üst düzeyde olsun. Üniversite sınavlarında başarılı olsunlar. Bu açıdan hepimize büyük sorumluluklar düşüyor. İstedik ki sizlerle böyle bir toplantı yapalım. Bizler sizlerle sağlıklı diyalog kuracağız, sizlerde okullarınızdaki öğretmenlerinizle sağlıklı diyalog kuracaksınız, onlarda sınıfın kapısı kapandığı an öğrencilerle baş başa kalacaklar ve onlarla sağlıklı bir diyalog kuracaklar. Bu silsile bu şekilde devam edecek. O açıdan hepimizin adaletli, hakkaniyetli olması gerekiyor. Öğretmenlerin arasındaki huzuru, okulumuzdaki huzuru sağlamamız gerekiyor.  En iyi okulları da yapsak huzuru olmadıkça bir şey ifade etmez. Bizim için öncelikli olan sağlıklı, ahlaklı ve düzgün bireyler yetiştirmektir. Her zaman birbirimizle bağlantı içinde olmamız gerekiyor, çocukların öz güvenlerini artırmamız gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

Toplantının ardından okul müdürlerimize söz hakkı veren Valimiz eğitim ile ilgili yapılacaklar konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Sayın Valimize ve eğitim camiamıza adına teşekkür ederiz.

13-02-201913-02-201913-02-2019

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.