YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Ortaöğretim Sistemi İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize Tanıtıldı

Yeni Ortaöğretim Sistemi İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize Tanıtıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI başkanlığında 24.05.2019 tarihinde saat 10:00 da ilçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı İl Milli Eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürlerimizin katılımıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sürmeli Toplantı Salonunda yapıldı.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Müdürlüğümüz birim amirlerinin sunumları ,paylaşımları ve birimleriyle alakalı konular görüşüldü. Bir önceki toplantıda alınan kararlarla ilgili çalışmaların değerlendirilmesi, her ilçe müdürümüzün ilçeleriyle alakalı sunum ve paylaşımları yapılıp soru, görüş ve önerileri görüşülerek kararlar alındı.

Gündem maddelerinden, ders yılının genel değerlendirilmesi, ders yılı sonu hazırlıkları, yaz okulları ,yaz kursları ,2023 eğitim vizyon belgesi kapsamında yapılan çalışmalar ,okul gelişim planları ,LGS (liseye geçiş sınavı) ile ilgili iş ve işlemler dikkat edilecek hususlar ,TYT (temel yeterlilik testi )AYT (alan yeterlilik testi) sınavları ve seminer çalışmaları konuları görüşülüp kararlar alındı.

Milli Eğitim Bakanlığımızca hazırlanan ve yeni ortaöğretim sistemini anlatan ''Lisede Ne Yaptık ,Ortaöğretim Tasarım Tanıtım Toplantısı'' sunumu Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize sunularak tanıtıldı.

Şehitlerimize ,Gazilerimize ve Vatanımıza olan minnet borcumuzu,her bir metre karesinin şehit kanıyla sulanmış cennet Vatanımızın evlatlarına en iyi eğitimi vererek ödemeliyiz diyen Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı Bakanlığımızca hazırlanan yeni ortaöğretim sisteminin  Ülkemize ,İlimize , eğitim camiamıza, öğretmen ,veli ve öğrencilerimize hayırlı olmasını dileyerek sınava girecek olan tüm öğrencilerimize başarı dileklerini iletti.

Yazıcı soru ve önerilerini sunan yöneticilerimizin istişarelerini tamamlamalarının ardından toplantı kurul kararları alınarak ,toplantıya katılan yöneticilerimize teşekkür edip , iyi dilek ve temenniler ile toplantıyı sonlandırdı.

24-05-201924-05-201924-05-2019

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.