YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yerköy ve Şefaatli Okul Müdürlerimizle Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Yerköy ve Şefaatli Okul Müdürlerimizle Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Çalışmaları yerinde incelemek ve değerlendirmek üzere İl Milli Müdürümüz Yusuf Yazıcı 17.03.2022 tarihinde Şefaatli (10:00) ve Yerköy (14:00)  ilçelerimizi İlçe Milli Eğitim Müdürleri Tuncay Yılmaz ve Hamza Ergül eşliğinde ziyaret ederek, okul müdürlerimizle toplantı gerçekleştirdi.

Gündem maddelerinden, sosyal medya etiği ,rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri, LGS ve YKS'ye hazırlık çalışmaları, temel eğitimde 10.000 okul projesi,okuma yazma seferberliği,randevu sistemi ile öğrenci görüşmeleri ve yapılan eğitimler, velilere yönelik verilen eğitimler, öğrencilerin kazanım süreçlerinin incelenmesi ve öğrenme stillerinin belirlenmesiyle ilgili çalışmalar hakkında görüşerek, fikir alışverişinde bulundu.

Salgın sürecinde gerek uzaktan eğitim, gerekse yüz yüze eğitim faaliyetlerindeki çalışmaları ve gösterdikleri fedakarlıkları nedeniyle yönetici, öğretmen ve çalışanlarımıza teşekkür ederek, tüm süreçlerin iyileştirilmesi için azami bir gayret ile hep birlikte çalıştıklarını belirtti. Bu bağlamda okullarımızın her açıdan daha da güçlendirilmesi, öğrencilere yönelik rehberlik hizmetlerinin, akademik alanda yapılan çalışmalar ile velilere yönelik verilen eğitimlerin etki analizlerinin yapılmasının gerekliliğini vurguladı. Süreçlerin iyileştirilmesinin sonuçları da pozitif olarak etkileyeceğini belirterek, okullar ve öğrenciler arasındaki imkan farklılıklarını minimize etmek hedefinden hareketle kaynakların kullanıldığını ve buna bağlı olarak olumlu sonuçlar alındığını belirtti. ESER projesi kapsamındaki uygulamaların alanda olumlu yansımalarını görmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, emek ve gayretlerinden dolayı ilçe ve okul yöneticileri ile tüm eğitim camiamıza teşekkür etti.

17-03-202217-03-202217-03-202217-03-202217-03-2022

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.