YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YÖNETİCİ GELİŞİM EYLEM PLANI (YÖGEP) KAPSAMINDA MERKEZ İLÇE TOPLANTISI YAPILDI

YÖNETİCİ GELİŞİM EYLEM PLANI (YÖGEP) KAPSAMINDA MERKEZ İLÇE TOPLANTISI YAPILDI

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılından itibaren uygulamaya konulan Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulları Yöneticileri Gelişim Eylem Planı Merkez İlçe 2018 Kasım Ayı Toplantısı; 20 Kasım 2018 Salı günü saat 10:00’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şubesinden Sorumlu Müdür Yardımcısı Mehmet TEKİN başkanlığında gerçekleştirildi.

İmam Hatip Okullarında görev yapan yöneticilerimizin gerek akademik gerekse sosyal yönden birbirlerinin gelişimine destek olmak ve yönetici alanındaki birikimlerini birbirleri ile paylaşmalarına imkan sağlamak adına, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Kasım-Aralık-Mart-Nisan ve Mayıs aylarında gerçekleştirilecek toplantıların 2018 Kasım ayağında daha önceden okul yöneticilerimiz tarafından belirlenen: “Ülkemizin din eğitimine, ilmî, tarihî ve kültürel mirasına katkıda bulunan medeniyet öncülerimiz; âlimler, bilim insanları ve öncü şahsiyetler ile eğitim camiasına örnek çalışmalarıyla ilham veren ve iz bırakan eğitimciler veya eğitim yöneticilerinin davranışlarından örnekler” konu başlığı mütalaa edildi..

Toplantıda özellikle başta Peygamber Efendimiz (SAV) olmak üzere Sahabe Efendilerimiz ile içtihat sahibi İslam Alimlerinin din eğitimi konusunda uygulamaları örneklerle müzakere edildi.

Bununla birlikte Mehmet Akif Ersoy, Nurettin Topçu, Celalettin Ökten ve Necip Fazıl Kısakürek gibi öncü şahsiyetlerin hayatları ve eğitime katkıları mütalaa edildi, verilen bu örneklerin günümüzde İmam Hatip Okullarımızda öğrenim gören öğrenci ve görev yapan öğretmenlerimize nasıl yansıtılabileceğine dair fikir alış verişinde bulunuldu.

23-11-201823-11-201823-11-2018 

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.