YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP) İlimizde Uygulanmaya Başladı

Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP) İlimizde Uygulanmaya Başladı

Okul müdürlüğünün öne çıkan görev alanlarını (misyonunu) yeniden ele almak ve bu bağlamda ortak bir anlayış ve uygulama çerçevesinde;  yöneticilerin mesleki bilgi, beceri ve tutumlarına katkı sağlamak ve yönetimsel alanda daha donanımlı hale getirmek amacıyla Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğümüz tarafından "Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP)" geliştirilmiştir. Bu program ile birlikte;  4 modülden oluşan toplam 120 saatlik eğitimin, ilk modülü olan 30 saatlik eğitim ilimiz genelinde bugün eş zamanlı olarak Merkez, Şefaatli ve Yerköy ilçelerinde toplam 43 okul ve kurum müdürümüzün katılımı ile başladı.

20. Millî Eğitim Şûrasında alınan tavsiye kararları gereğince; öğretmen ve yöneticilerimizi geleceğin bilgi, beceri, tutum, teknik bilgi ve uygulama becerilerini geliştirmek amacı ile öğretmenin güçlendirilmesi, yetenek yönetimi, başarı farklarının azaltılması, etkili iletişim gibi geniş bir platformda bilgilendirme seminerleri Müdürlüğümüz Şube Müdürü Latif Çetingöz ve Şefaatli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Harun Dursun  tarafından verilecektir.

Bu kapsamda ilk eğitim İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı'nın katılımı ve Şube Müdürü Latif Çetingöz'ün sunumuyla  Yozgat Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda okul müdürlerimize yönelik gerçekleştirildi.

Seminerde konuşan Yazıcı, ''Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz çocuklar ve gençlerimize en iyi hizmeti vermek, eğitim-öğretim ortamlarını iyileştirmek ve sürdürülebilir öğrenmeyi sağlayarak çok yönlü bilgi ve uygulama becerisine sahip bireyler olarak topluma kazandırmak için çıktığımız bu  eğitim sürecinde hepinize başarılar dilerim. '' dedi.

20-04-2022

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.