YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursları

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü okulların tatile girmesi ile birlikte Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursları düzenliyor.
Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursları

Yeni görevlendirilen ve halen okul müdürlüğü görevini sürdüren yöneticilerin yürüttükleri görevlerde başarılı olmaları, vizyoner bakış geliştirebilmeleri, değişim ve gelişmeleri takip edebilmeleri, kişisel ve mesleki gelişimlerini sürdürebilmeleri için hizmetiçi eğitimlerin önemi büyüktür.

Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü, personelinin hizmetiçi eğitim ihtiyacını karşılayacak programlarla ilgili çalışmalarını titizlikle sürdürmektedir. Yapılan çalışmaların bir parçası olarak Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü, eğitim kurumları müdürlerine yönelik gerçekleştirilecek olan “Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kursları’nı hayata geçiriyor.

26 Ocak-09 Şubat 2015 tarihleri arasında Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek eğitim programına 360 eğitim kurumu müdürü katılıyor.

Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kurslarında; Vizyon ve Strateji geliştirme, Öğretim Liderliği, Okul yöneticiliği, Proje Yönetimi, Fiziki ve Finansal Kaynakların Yönetimi, Yönetsel ve Mesleki Etik, Okul Kültürü ve Örgütsel Davranış, Eğitimde Kalite Yönetimi, Toplantı ve Zaman Yönetimi, Protokol Kuralları, Çatışma ve Stres Yönetimi, Eğitimde Performans Yönetimi, İletişim ve Okul Çevre İlişkileri, Takım Çalışması ve Problem Çözme Teknikleri, Eğitim Kurumunun İşleyişi, konularında eğitimler verilecektir.

 

Program sonunda, katılımcılara kurs belgesi düzenlenecektir.  

 

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.